Když v ráji pršelo

19. listopadu 2014 v 1:05 | Vlasti
Ani nevím proč jsem tento článek pojmenovala po knížce pana Otčenáška. Snad proto, že se to odehrálo na horách nebo, že u toho taky pršelo tak jako v té knize. Nebo možná, proto, že se dnes cítím jako v ráji :-)

Včera proběhl velký coming out u mého dlouholetého kamaráda. A o tom budu psát.
Asi bych se Tadeášovi měla omluvit, v minulém článku jsem si z něj dělala legraci a stavěla do role nechápavého tupce, jenže opak je pravdou. Přijal to bez mrknutí oka, bez zbytečných otázek a výčitek. Je to kádr :-)

Ne vše je jinak! Už vím proč jsem to tak pojmenovala. Ta kniha je plná lásky, lásky dvou lidí, kteří bez sebe nemůžou být. A to je to co mi strašně chybí. Láska Ne to fyzično ten tělocvik. Ale láska jako stav duše, to že bez někoho nemůžete být že pro něj uděláte vše na světě. Že je pro vás celý svět, že jej můžete obejmout a cítíte se v bezpečí. Když ho nemůžete obejmout tak víte jaké to bylo když jste jej objímaly. Jak voněl a jak to bylo krásné.To že se na něj neumíte zlobit. Vycítíte šestým smyslem, že se mu stalo něco zlého, že mu umíte číst myšlenky. To když se dvě těla a dvě duše stanou jednou. Že se máte ke komu přitulit pod peřinou, že v noci šáhnete na druhou stranu postele a on tam je. A když tohleto vše je a funguje pak se z lásky narodí nový človíček, bobek, drobek, miminko.
A mě se zase zdálo o tom že jsem měla miminko. Ale nebyla jsem v tom snu dobrá máma. Zdálo se mi že jsem se o něj špatně starala. Úplně jsem na něj v noci zapoměla a nevzbudila se když v noci prečelo. Nenakojila ho ani nepřebalila.
A já se probudila a došlo mi to: já nebudu špatmá máma, já nebudu nikdy máma.

No honem pryč od takových myšlenek. To jsem prostě Já, během jednoho dne se mi několikrát změní nálada. Od hlodající nálady, po nadšení z toho, že mě zase další člověk bez problémů přijal taková jaká jsem. Po stav naprosté euforie když jsem při česání viděla v zrcadle hezkou holku. Až zase po zoufalství když se mi ta holka nepodařila vyfotit.

Tedy dnešní den začal euforíí, Já viděla v zrcadle hezkou holku. Tedeáš si přidal na facebooku můj holčičí profil a napsal že co slíbil to platí.

Odpoledne jsem byla u Leničy (MtF s krásnou rodinou) samozřejmě není to u nich ideální. Ale to tom psát nebudu prostě hezká rodina s krásnými dětmi. A cestou domu jsem byla moc smutná, Ani nevím proč. Možná z beznaděje Lenči, že musí zůstat uzavřená v tom nenáviděném těle. Nebo mě vyčerpalo to že jsem všechnu síla nechala pro ně?
Vím, vracela jsem se do prázdného bytu bez partnera bez dětí bez naděje na partnerský život. Do toho se zakousli hlodavci zda to přeci jenom zvládnu. Jestli se mi opravdu podaří být opravdovou ženou né jen její nepovedenou atrapou. Jak budu vůbec v budoucnu žít?
Asi mě nejvíce dostalo to že mi kamarád u kterého včera proběhl ten coming out naznačoval, že to jeho manželka noc nepobrala. Možná se mýlím a hledám za slovy něco co není, ale zrovna u ní by mě to strašně mrzelo.
Když jsem dávala auto do garáže tak jsem se skoro styděla aby mě nikdo neviděl takhle žensky oblečenou.
Přišla jsem domů otevřela dveře od bytu podívala se do zrcadla a viděla celkem hezkou holku hezky oblečenou. Určitě mnohem ženštěji než kdy chodila maminka nebo ségra. Ok hlodejte si jak chcete já vím že tam nechci vidět chlapa, ne nechci se vracet zpět, jdu dál. Nejsem přece chlap vím to! Mám ne to tisíc důkazů. Tohle jsou jenom přechodné stavy dříve mě to trápilo mnohem víc.

No nic to jsem úplně odbočila a začnu psát trošku veseleji o tom coming-outu

S neděli jsem s Tadeášem vyrazila na výšlap do hor. Nevadilo nám že prší, z vláčku vypadali hory prostě romanticky. Proti dešti jsme měli pláštěnku a dobrou náladu. A já se těšila na to jak se dostaneme nad mraky a možná z vrcholu uvidíme i Tatry. No nevím který bůh hromů stál při nás ale déšť skončil přesně s výstupem z vlaku. Vytrvalý déšť krásně vyčistil hory od turistů. A dobře zvolená trasa mimo klasické značky tomu ještě pomohla.
Vše probíhalo na jedničku až na to že Tadeáš v kopcích funěl jak sentinel a řadil jenon jednu rychlost - želva.

Odpoledne jsme dorazili na horskou chatu kterou vlasní můj dobrý známý. A já dostala chuť na griotku a Marlenku. Taková reminiscence na dětství. Když jsme se sestro byly malé chodívali jsme vždy v létě s maminkou a tetou na horské tůry a na chatách si mamka s tetinou vždy dávaly tu griotku a my vždy dostaly líznout :-) No a ně to v hlavě strašilo celou tu cestu do hor.
Skvěle jsme se tam zapovídali, chlapi si padli do noty a pili jedno pivo za druhým. Já si sladila vnitřnosti tím báječným lepidlem. Dokud kde se vzala tu se vzala zavíračka. Tak nás hezky naložily do auta a odvezli na nádraží :-) Asi měli strach že by se nás jinak nezbavili.
Ve vlaku ještě proběhla malá etýda, kdy bylo volno jen ve voze první třídy, který jsme samozřejmě zabrali. S tím že budeme dělat anglicky hovořící cestující a jsme zvědaví jestli se průvodčí opovaží takhle důležitou delegaci vyhodit :-)

Musím Paní průvodčí pochválit, že se znalostí asi 10 anglických slovíček nás po 10 minutové debatě odvedla za ruku do volného oddílu druhé třídy, kde nás dále ovlažovala svojí přítomností a pokoušela se znásobit svojí chabou slovní zásobu.

Zpátky v domovském městě mě Tadeáš ukecal na návštěvu místního kulturního zařizení :-) No tušila jsem o co asi půjde. Ten den byl na mě dost hodný. Celý den se ze mě nepokoušel nic vymámit a měl jen jednu hnusnu mužsjou sexuální narážku. A vlastně za celý den přišel jen s tím jestli jsem se nedala k nějaké náboženské sektě že jsem taková jiná :-)

Ok chvíle pravdy byla tady: "hele nechceš mi to už konečně říct co se s tebou vlastně stalo a děje?"
Dobře já si zajdu na toaletu a tam si to rozmyslím. Doufaje že zatím na to zapomene. Ale nezapoměl. Po návratu na mě čekala další štamprdle a stejná otázka ze které se už vykroutit nedalo.
Nu co: stejně by to jednou prasklo tak proč né teď.
Našla jsem v mobilu své fotky v šatičkách a podala mu jej. Chvíli si je zálibně prohlížel a pak mi vrátil, že co s tím má co dělat ta slečna :)
OK Tadeáši to jsem já! Tohle je mé pravé já, Já jsem transexuální!
Aha jo tak, zacinkalo to jako když se nakrmí automat mincemi, ono mu to konečně docvaklo! Už jsem to pár lidem vysvětlovala a vždy jim chvilku trvalo než se s tím vypořádali. On ne, Jan aha a bylo mu to jasné! A vlastně už nic neřešil jen si znovu vzal ten telefon a zkoumal fotky.
Samozřejmě že jsme to potom dlouze probírali a smali se tomu. já se dozvěděla co si o tom myslí ostatní, jak všichni mluví o tom že vypadám jako holka (jupíííí) No a že to nikomu nevykecá. A že se mu na těch fotkách líbím :-)
Je to prostě Kádr.

Omlouvám se že jsem tady celkem přeskakovala od tématu k tématu k tématu. Já nepíšu jedním vrzem, vždy kousíček napíši dokud mě to baví pak to uložím a třeba za hodinku nabo druhý den to dopíšu. A zrovna psaní tohoto mě pořád něco rušilo a měnili se stavy. Proto jsem to nechala jak to ze mě šlo a nesnažila se učesat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anita "sugababe "angelb anita "sugababe "angelb | 20. listopadu 2014 v 20:23 | Reagovat

hezke vlasti + tadeas rovna se
Love sees no colour ;)
a ty fotky v mobilu ujde jenom neni
to exhibice??? trolinnnkata :-P
ja mnela pri hledani kamaradek
smulu - same Tv a nabidky na
sex .nemam rada sve hollcici
na www da se to upravit a mas
pruser .
a nedejboze jako tereza skouset
kamery :( .mozna beres jako
srandicky a hratky no
i fritzl byl rakusak ???
a tak konec'hezkej temy " ze jo?
live from darlington park in
derby (scott bond s gatecrasher gig)
©faster harder anita 2014
RIP TEREZA  7031976 -2015 TERE
ZA DO KOSA :-D

2 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 20:51 | Reagovat

Spoustu lidí rádo ubližuje, pomlouvá a škodí! Nejvíce ti, co jsou sami slabí a cítí se silnější než ten komu chtějí škodit! Dokud budu silnější než ti slaboši a odpadlíci tak mi nic nehrozí. A já jsem silná, musím být. Jinak bych za svým snem nedošla!

3 anita angelb anita angelb | 23. listopadu 2014 v 11:58 | Reagovat

MILA  VLASTI  MAS Pravdu  ale  ne  tohle
jsem  chtela  .  pises  o  tom  jak
ses  happy  ze  delas  ve  svete  kde  
tveho  sefa  zajimaj  vysledky  a  nemus is
s  nikym  mit  karieru  pres  postel  .
promin  cynizmus .. I  JA  BYCH  SE
RADA  TREBA  DOSTALA   DO   SVETA
RADII  NE  TELEVIZE  JAKO  HOSTESS
PREKONAT  PREDSUDKY  A  ZTP  A    UZIT
MUJ AJ  a  EN  .pochazim  z  venkova
a  vim o  cem  pises  vlasti   ty   a  tvoje  mama   ,vztah  . jak  te  smiruje  a  ty  se   usmivas  hoc  ti je
tezko  mozna  . ja  to  zazivam   temer
neustale   i  proto  je to  moooc
. tereza   s  promimuutim   tohle  popira . MOHLA  BYS O  TOM  NEKDY  NAPSAT  VIC  ... MOC  JE TO  BALVAN  PRO
MNE . V  CESKU TO  MATE  LEHCI  ,TADY
TE  V  PRACI  SKOPNE  KAZDEJ  
FOB  ZA  TO  ZE SES  JINA.  a  sexuology  to  nezajima  a  kdyz  nemas
praci  ...  tak muzes  ..
je  to  muj  nazor   a  optimizmus
na  tohle nestaci  .
mam  se  trapit  nebo  stratit  rodinu.
mamu  a  tatu  .  rict  sorry  buh  se
zmylill a  lidi  taky .
. nevim  jestli  mi  rozumis  vlasti .
snad  ,tezko  o  tom  mluvit  .
kdyz  te rodina  odmita  a  ty  pak  
sama  sebe ,kde  vzit sebevedomi a  
sebejistotu ....
nekomu  se  rika   a  jdi  a udelej
a  nebud  takova  a takova .
moc  me  zajima  ty  a  tva  mama .
a  mrzi  me  to  ze  ti  smiruje .
no  dalsi  strane  mas  superjob  
o kterem  ja  bych ..
ses lepsi  jako  tereza  promin  ze  rikam  ale  tohle  jsem chtela .
a  s tim, co si  psala  nahoru
souhlasim  no  nekdy  je  clovek  jenom   zoufalej  a   ne  vzdy  je  
to  o   zlobe  a  zavisti  ktera
je v  kazdem  znas ..
V  KAZDEM ZNAS JE  MONSTRUM .
lidi  se  pak  divi  tak  hodna  a  hele ... ja se  nedivim .
pomin  ze  pisu  mimo  misu  a  
drzim palcek  .
vis  co  je  nejhorsi  na TS ?
STIGMATIZACE  .. JO  .
lekare  zajima pocet  bodu  a  tebe
pada  vse na  hlavu  .
tezko  na  to prijit  .
a  mas pocit  ze  100 let je  malo .
hezkou  nedelei .
jenom  tolik  jsem  chtela  .
napis o  tebe  a  mame a  drzim
palcek  ses silna  vlasti .
mas hezkou  kamuflaz  jako
bojovnice  al-kaidy  a ses
moc tenka :-D  :-D :-D

4 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 23:33 | Reagovat

[3]:Ahojky Anit. Dělám v branži kde nikdo neřeší orientaci. Spíše mám pocit že hetero člověk je vzácností :-)
To že jsem se někam dostala to nebylo přes noc, nějakým štěstím nebo náhodou. Dlouho jsem na sobě pracovala a tvrdě makala. Šéfa zajímájí výsledky. Nezajímájí ho tvoje problémy ani tvoje nálady!!!!!! Show must go on!!! Nikoho ani šéfa nezajímá jestli jsi TS, Gay, vietnamec marťan, nebo tě vzrušují papíroví draci! Zajímá ho zda funguješ a neděláš problémy!!!!!!!!!! A to platí vždy a všude!!!! Chceš dobrou práci? OK nedávaj to na sobě znát ukaž že na to máš že jsi v pohodě, a když tě pak budou mít všichni ve firmě rádi a šéf vidí že umíš tak po té nikdo nějaké TS neřeší! Taky nechápu co by jako měl řešit když nejsi na HRT? Když se budeš chovat jako běloch tak pak nikdo nic neřeší!!!!

To že mi mamka prohledává věci když přijede tak nad tím jsem se už přenesla. Její mamka (má babička) byla tisíckrát horší. Prostě zvědavost je u ní silnější než dobré vychování. Ale já o tom vím a to je moje výhoda. Co najde o tom teď rozhoduji Já!!!!!!!!!!! :D  A že mám plnou skříň dámských věcí? Whaw jsou pěkné že? To se přeci teď nosí mami nedělej že to nesleduješ!!!!!
hihihi
A že jsem pozitivní? I když né každý den je mi do smíchu? Ano s tím člověk mnohem dál dojde než se škarohlídstvím a špatnou náladou!!!!

Co jaké monstrum??????
Ve mě žádné není!!!!!!! Jestli v tobě  nějaké co spamuje na cizích serverech a blozích, nebo má chuť vraždit neviňátka je tak si nech pro sebe. Já se v žádném případě jako monstrum necítím!

Smile for everybody by Vlasti!

5 anita angelb-dr.who  in tardiss anita angelb-dr.who in tardiss | 24. listopadu 2014 v 10:50 | Reagovat

tak  to  mas  stesti  vlastinko  na tra
nzici  protoze  v  dobe  nezamestnanosti  a pretvarovani  mas  raj  na  zemi  at
to  take ostane .  jasne  ze  tvuj
boss je  bud  liberal  aneb ho
zajimaj  vysledky .co je  taky  dobre .
a monstrum  nejsi  to  byla  jenom  slovna
fraze ... a  mimo  chodem  kdyz
tveho bosse  zajimas  tva  schopnost
a  co  umis  tak  muzes  se  nonstop
klanet  za to  co  mas .
ja  tohle  hledam  s lupou.
FAKT  O  TOM  NEKDY PREMYSLEJTE  HOLKY
CO  MATE ... TADY  BYS UTEKLA ..
a  prosim vlasti  dalsi  fotky prosim
prosim .. tve mi ostanou v  archivu .
cauko .anitt :-D  :-D  :-D  :-D

6 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 24. listopadu 2014 v 14:32 | Reagovat

Šéf je pohodář liberál ale hlavně mu jde o dobré fungování firmy.
S fotkami budu šetřit a už budu dávat jen s lehkým maskování obličeje. Dám na tvou radu a už zde budu zveřejňovat jen tak aby mě v budoucnu nikdo nemohl identifikovat. Bylo by pitomé kdyby někdy v budoucnosti tam kde mě už budou znát jen jako holku vyoutoval nějaký mamlas fotkou z tohoto blogu.

7 anita "sugababe "angelb anita "sugababe "angelb | 26. listopadu 2014 v 11:20 | Reagovat

Nejses hloupa holka:))!
mas pravdu ..kdyby jenom mamlas:)
a o vyoutovani nemluv .znam:(
drzim palecek .neni boss nahodou
brad pitt :-D  :-D?
hezky cesky den
anitt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama