Plesání

8. února 2015 v 14:43 | Vlasti
Únor čas plesové sezóny.
Mě plesová sezóna evokuje kočáry zastavující před zasněženou operou z něhož vystupují dámy ve velké večerní a pánové ve fracích vysokých cylindrech a dlouhých šálách.
Zevnitř zní Straussův valčík na krásném modrém dunaji a pánové pomáhají vystupovat dámám z kočárů a vodí je po půlkruhových schodech do vstupního sálu kde odkládají své boa a kožešiny a pánové klobouky a kabáty.
Všude se blýská broušený křišťál a číšníci nabízejí vysoké sklenice v nichž se zlatí tekuté bobule, které nasáli sluníčko na stráních úrodného kraje Champagne :-)
V hlavním sále se třičtvtečním taktem rozléhá zvuk orchestru naplno a pánové hrdě protáčejí své krásné partnerky po parketu, až se jim lehce zvedají sukně.
No a pak se sen střetne s realitou:
Venkovská opršelá sokolovna s vysloužilým hasičem u vchodu a ve stupním sálku se motají pánové s kravatami na půl žerdi a skelnými pohledy. Zevnitř zní prapodivná kutálka, které se noty i rytmus dávnou zatoulali někam do nenávratna, asi na stejné místo kam zmizela ta litrovka tuzemáku co zunkli už v první pauze.

Já zažila jako vystupující i jako technická podpora jak orchestr v krásném sále tak i omšelou sokolovnu.
Dnes jak jste si všimli píšu o tom, o čem mě lidé kolem mě přesvědčují, že bych měla psát blog.
Tedy o drbech a historkách ze zázemí koncertů a akcí.
Rozhodla jsem se, že ty nejhorší drby budu vynechávat jako například to jak Mr. Matonoha spadnul ve V.I.P. zóně do bazénu neboť byl lehce společensky unaven. Nebo při sehrávání nového alba Butů v divadle dal Radek P. Šest piv během stavění scény a v polovině první písničky přestal hrát a řekl: "chlap"y" takhle nasucho se nedá zkušat, pojďme nejprve na škopek" Nebo nebudu jmenovat toho bubeníka co spadl z podía propadl stánkem cateringu a tam při dopadu rozbil ledničku. Nic se mu na rozdíl od ledničky nestalo :-)))) (A tohle jsou ještě ty slušnější drby)
Ne nejsem bulvární novinářka, a ani nehodlám přispívat do Blesku či jiné hodnotné tiskoviny.
Stejně bulvarní novináři píšou ptákoviny a aféry si vymýšlejí od stolu podle plotu nebo podle fotek z ČTK. Před nějakou dobou psali o Báře Basikové jak je ne to špatně že nemůže chodit. No a čtrnáct dní poté jsem s ní dělala akci a tančila tam na stole!


Během dvou dnů jsem se zůčastnila dvou plesů. Naštěstí oba byly na hony vzdálené té sokolovně :-)
Na jednom jsem byla oblečená stejně jako s Terkou v opeře, viz foto a na druhém v kostýmu Agnethy Fältskog z ABBY, neboť zadání od pořadatele bylo: "Co nejhustější kostým." :-)
A jedno jsem pochopila: šaty dělají člověka tedy v našem případě ženu.
Pak se může stát že přijde paní a říká: Jé, já se uplně spletla na podiu jste vypadal jako krásná ženská, ale tady zblízka na světle................ No nic nebudu stále dokola brečet stále na stejném písečku: Ano vousy i po třetím laseru ač je jich mnohem méně tak se mají stále k světu a nejde s nima udělat nic, jen hloupě čekat.

No nic, zítra mě, tedy ty svině vousy čeká další laserová seance a pak s nimy hodlám zatočit. Přežiju ještě dva dny s ksichtem jak kominík a pak je vytrhám. Po posledním laseru to zafungovalo výborně. Tam kde jsem je vytrhala jich je teď třetina možná méně.

Pátek začal parádně, sice jsem málo spala jak jsem se moc na víkend těšila. Ráno mi náladu ještě zvedly smsky od Lenči a
Terky a já vyrazila směr Praha. Jenže už v Brně jsem věděla , že je průšvih. Ahoj já jsem tvůj zánět močáku. O děkuji líp jsi přijít nemohl. Než jsme přijeli do Prahy tak jsme stavěli tak 4 krát na malou. A já mě bylo šíleně špat
ně. Dala bych si facku. O bože proč? A proč právě teď, když si to chci jednou krásně užít? Jako třeba loni kdy jsme ve V.I.P. zóně pili pravý šampus a víno podle znalce nejlevnější za šest set za flašku? Teď to nebude jiné.
No nic natahali jsme věci do kongresového centra vše nachystali a jáse chystala umřít.
Naštěstí strejda google ví všechno a lékárna je za rohem. Takže když začali scházet hudebníci na zvukovku, už jsem se zase pomalu cítila jako člověk.
Jako obvykle mě nikdo nepoznal. Ale nebyl čas na vysvětlování a já zase nepoznala Michala Žáčka asi tím, že jednou přijel učesaný :-), Jen mě rozesmálo že Jenny Krompolc mě poznal, ale vůbec nevěděl, že se mnou dělal před měsícem.

Ten Perkusista mi byl povědomý a strašně divný.
On byl záhadný, už než přišel, v rideru byl napsaný, ale nikdo nevěděl jestli tam vůbec bude a kdo to bude.
A najednou se na podiu začali objevovat divné součástky a nebyla to armádní výzbroj jak by se neinformovanému mohlo zdát.
A pak se přišel ten divný pán. Pořád chodil něco vymyšlel, stále se mu něco nelíbilo
No ještě že jsem ho neposlala někam :-) a raději udělala vše co si navymýšlel.
heheh no nebyl to nikdo jiný než Mudr. Imran Musa Zangi z Yo yo bandu. Po zkoušce jsme si dali vínečko na seznámení a vše bylo OK.

No vyhlašování o to kdo koho více okradl v roce 2014 a kdo si kde přihřál politickou polívčičku. Chytlo více než hodinový zkluz a my se na našem druhém pódiu nudili. Naštěstí catering otevřeli včas tak bylo co jíst a pít.
S Tonya Graves jsem se viděla už po x-té ale teprve teď jsme si potykaly. Začalo to tím že jsem jí pochválila večerní šaty. No a pak mi ona donesla vínečko a skvěle jsme pokecaly. Byla jí úplně stejně špatně jako mě, takže jí moje zásoba z lékárny přišla taky vhod. Aspoň jsem si zase oprášila angličtinu.
Probrali jsme kde co a jáse zeptala na to co mě nejvíc pálilo. Ona žila v Los Angeles, a teď v zimě se otázka nabízí: nebylo by to lepší teď v L.A? Tak prý nebylo tam dělala jen číšnici pro cataring v česku zpěvačku. Tam nosila talíře u nás píše songy korepetuje ostatním zpěvákům angličtinu. A co je prý lepší? No odpověď je nasnadě.
Ještě jsme stihly pořešit kdo s kým a kde vystupuje a shodli jsme se na jednom. Tyhle velké oficiální plesy jsou stejně nuda. Hromada nudných snobů nikdy pořádnou atmosféru neudělá. Největší odvazáci si zatančí ploužák a ti poloviční klepou noho do taktu. To na plesích kde se lidi přišli bavit a né předvádět před ostatními to je jiné. To člověka jinak baví být na podiu. Dá pak do toho mnohem více energie a lidi mu pak tu energii tím jak si jí vybíjí tancem a řáděním zase vrací. Takže i když do toho dá člověk všechno tak je pak uplně nabitý z lidí!
No a takový ples mě čekal druhý den
Jen rychle dojet z Prahy domů, na pár hodinek do pelíšku. Vykoupat se vyžehlit vlasy a nezapomenout moc hezkou tašku z půjčovny kostýmů se ještě hezčím obsahem!
Jakkoliv mi je špatně tak si tohle hodlám užít!

Sedím u počítače a uvažuji co napsat o druhém plesu?
Že jsem si to neskutečně užila? To by bylo málo!
Byl to charitativní ples ve stylu osmdesátých let, pořádaný ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Inspirovaný filmy Bony a klid a Kouř. Včetně scének z nich. Přitelkyně pořadatele sehnala naprosto stejné červené koktejlky a vypadalu ve scénce:" AHOJ kotě startku? Jsou moc dobré!" a jako by Lucii Zedníčkovéí z oka vypadla!

Ano moc jsem si to užila, po dlouhém době jsem ostatním ženám nezáviděla jejich oblečení. Lepší to být nemohlo, včerně téměř nirvány: z azpívala jsem si díky Abba kostýmu s Kristýnou Šebíkovou Dancing Queen! Ten ples byl holčičí sen!

Přišla jsem i na zajímavou věc, měřím stosedmdesát sedm centimetrů, Vždy jsem myslela že podpadky pro mě nebudou že s nimiy bych už byla moc vysoká. Na plese jsem byla v kozačkách a rozhodně jsem nepatřila mezi nejvyšší. Podpadkům tedy v budoucnosti říkám ANO!

No a ještě něco: na tohletom plese nuda nebyla!!!!!

Málem jsem zapoměla napsat že jsem v praze ztratila jednu náušnici! No a bez náušnic já už ani ránu!!! V tom mám
jasno!
Na retroplese jsem měla půjčena krásné lustříky od Ády, děkuji za ně Adi!
Takže jsem musela hned jít koupit nové!
A u toho jsem si udělala zásadní životní rozhodnutí! V podstatných věcech se nehodlám omezovat! Žádná ocel
tentokrát pozlacené stříbro s ornamenty!

no mám teď úžasnou náladu, o ničem nepochybuji. Jen se trochu bojím kvůli hlasu. Že už nebudu moct zpívat. No nic je chce to cvičit cvičit cvičit.

A teď to nejhlavnější: Pozítří jedu do olomouce k Mudr. Entnerové! Hurá už se moc těším, už to začíná! Teď jen neudělat žadnou hloupou chybu kterou bych se zdržela. Toto uteklo!
Doufám že mi dobrá nálada vydrží i po prvním sezení. :-)

A teď jsem přišla z běhání, a chtěla přidat k hotovému zveřejněnému článku fotku z běhání a polovinu článku umazala :-)
No jo šikula jako vždy!

A děkuji všem co mi psali, že drží palce v uterý v Olomouci! děkuji !
Hezké, že na mě někdo myslí!!!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 8. února 2015 v 16:12 | Reagovat

Když už ti nezvedne náladu Entnerová, tak nikdo. Uvidíš, dobře to dopadne, budu ti držet pěsti !!!

2 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 8. února 2015 v 18:19 | Reagovat

[1]: Děkuji Léni,
Už se moc těším, ale obávám se že zase budu šíleně nervózní! Doufám, že zase něco nevymňouknu, jak bývá v podobných případech mým dobrým zvykem :-)

3 anita angelb anita angelb | 9. února 2015 v 13:39 | Reagovat

VIS ..V TOM KOSTYMU VYPADAS
SPIS JAK ELVIS PRESLEY NE JAKI
ABBA ;)

jo tvuj job ma prvni obet
DALIBOR GONDIK EX
EVROPA 2 zistila se u nej
epilepse .:( nema ridit motorku
a vuz prijel o ridicak:/
tak co ??? jeste drina dokud
te neklepne PEPKA JOSEF.?

to rikas jen tak TONYA GRAVES.
HEY SISTER ARE YOU OT
OF YOUR MIND ??
TONYA = OMG!!:)
hezky den :-D  :-D  :-D  ;-)  :-D  ;-)  ;-)  ;-)  :-D  :-D  ;-)  :-D  ;-)  :-D  ;-)  :-D  :-D  :-D  :-D  ;-)  ;-)  ;-)  ;-)  :-D  :-D  :-D

4 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 9. února 2015 v 14:17 | Reagovat

[3]: Hihihi to jsi mě dobře pobavila s tím Elvisem :-) Asi máš pravdu. Já mám z toho plesu jen 3 fotky tak není z čeho vybírat. Víš co? Ono to už horší nebude, teď jen lepší a lepší. A já si to hodlám užít ještě víc než ten ples!

5 anita angelb anita angelb | 9. února 2015 v 20:36 | Reagovat

to jsem rada ze si mne v cuku
letu nesmazala nebo opatkem
do oka za ELVISE;) a jestli se nemylim kdyz se stretnou
falesni  elvisove je mezi nima
i par holek a nejsou Ts.:))

TONYA SUPR NO kdybys
mela na plesu  treba
DAISY .D Z U96  vocal
LOVE RELIGON  nebo
LA TREC od djee sash / stay
tak bych umrela od nadseni.
! basikova nuda ;)
mela byt ornella stikova
koktova  to by byl mazec :-D  :-D  :-D  :-D

6 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 9. února 2015 v 21:23 | Reagovat

[5]: Proč bych někoho mazala? Každý má právo na názor! Tedy pokud to neobtěžuje nebo neomezuje ostatní, tomu se říká demokracie. A Elvisovi jsem se zasmála.
Já se potkávám s mnohem více lidma než jsem tu zmínila. Raději nikoho nejmenovat. I u té Tonya jsem uvažovala zda napsat jméno. Společnou fotku když pijeme ve V.I.P.ce vínečko jsem tu taky nakonec nedala.

7 pozorovatelka pozorovatelka | 10. února 2015 v 0:37 | Reagovat

Hmmm pěkně ve stylu glamrock 70 léta. Jako David Bowie a nebo muzikant od Abby nebo rocker z Kiss nebo Sweet :) Žena z te fotky na me bohužel nekouka, žádné ženské identifikační signály ta fotka nevysílá. A ty hadry to opravdu nezachrani. Za pět, deset let se ti s trochou štěstí a možné  pravděpodobnosti snad zadari, kdy bys jako žena takto prošla.

8 Tereza Tereza | 10. února 2015 v 17:37 | Reagovat

[7]: podobný pocit bys ale mohla klidně mít u jakékoliv jiné biologické ženy, která si ten kostým oblékne. To není o tom podtrhnout ženskost. To je obléknout si kostým ABBY.
Vlasta se brzo ukáže v normálních ženských šatech. A také bez masky Homera Simpsona na tváři :D Ta té ženskosti bere nejvíc :)
Čili na základě této fotky nelze Vlastu hodnotit. To největší překvapení teprve přijde! :)

9 anita angelb anita angelb | 11. února 2015 v 13:57 | Reagovat

[6]: neva vlasti vzdyt se nepobijem ze;)?
ono je to nekdy o jinem..

mne oftamologicka rekla ze stressem a pod[asi podle mne]
se podle nepresnosti na pravem
oku ukazuje ze v kvetnu
budu mit silnejsi lecbu:(
jako by mne projelo pendolino
a  regiojet najednou:(
.a co ted ??na drahe soukromniky.

[uff moc pesimisticky no nevim;)
neva ze nedavas fotky
budu snit ze stretla lunetiky.
stejne ti neuverim;))
hezky den vlastinko...;) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama