Červen 2015

Vlasti nebuď blbka

29. června 2015 v 14:05 | Vlasti
Ahojky dnes jen velmi krátce!
V poslední době jsem našla nebo začala číst moc pěkné blogy ostatních holek v přeměně.
Byla jsem mile překvapena hezkými informativními články co měly hlavu i patu. A hlavně spoustu pro mě zajímavých a hodnotných informací.

A já se zamyslela na svým blogem. Čím světu přispívám tím že jej píšu? Co tu lze najít? Jen snůžku konin a mých praštěných nálad a vzdechů.
A to mám pěkně prosím vysokou školu! (měla jedenáct pater!)

Tudíš článek o tom co jsme s Jířou vymňoukli o víkendu, jak nás málem odnesli medvědi a nocovali jsme na kolejích nebude!
Dám sem jen hlášku s kterou přišla: "OOOOO moj kožešinkový boooože!
Vhodná na každou příležitost a do každé společnosti. Pokud jste tedy blond! :-)

No nic nebojte, když jsem začínala s Blogem slibovala jsem že budu psát o svých pocitech a příhodách. Fakta mě psát nebaví. Ok to rozumné a informatívní nechávám na ostatní a dál tu budu blbnout!

17:00
Nebudu zakládat další článek když chci napsat jen pár vět.
Právě odjeli rodiče.
Ne opravdu nepochopí nic, ani jim nemá teď cenu cokoliv vysvětlovat.
Můžu vypadat jak chci, myslí si že je to tím že jsem zhubla. Ví to všichni kolem mě. Většině lidí to došlo někdo si to myslel, někomu něco docvaklo. Prostě to byly velmi jednoduché Comingouty.
Zkoušela jsem rodině poslat nezi fotkami z dovolené jednu na které jsem já jako holka a taky nic žádná reakce!

A pravě jsme s mámou vedli debatu na tohle téma:
Tak co Áda už s ní chodíš, když jste byli spolu na dovolené u moře?
Ne mami nechodím!
A s Jířou chodíš? Ne nechodím jsou to jen kamarádky!
Aha ale měl by jsi se ostříhat vypadáš strašně kdyby jsi se ostříhal......... (jasně že vypadám strašně, nemám žádné vousy a už se mi konečně i tvářička zahojila z holení)

Úplně zbytečné, takhle to nepůjde. A to jsem se před maminkou producírovala v bílých kalhotkách a celkem těsném tyrkysevém tričku. S úplně dohlaďoučka oholenými a opálenými nožičkami. A s úplně plochým nemužským bříškem. Opravdu dneska ze sebe nebliju, poslení dny říkám zrcadlu děkuji ti!

Úplně mám v hlavě obraz, kdy dojde na podprsenku a budou mi říkat: prosím tě už neblbni s tím hubnutím vypadáš čím dál tím víc jak ženská, však už ti z toho hubnutí i prsa narostly!

Kalhotky si sundej :-) aneb změna jména

25. června 2015 v 18:10 | Vlasti
Všem děkuji za podporu a že na mě myslíte!
A děkuji Terce že ty články píše za mě! :-)

Tomu se říká globalizace. Přečíst si to co jsem chtěla napsat ještě dřív než to napíšu!
Vůbec se na Terku nezlobím, spíše mě to báječně pobavilo. Sednu k počítači, a chci psát o včerejšku a koukám jako blázen, už mám hotovo :-)

Předem musím říct, že jsem normální člověk který normálně funguje a přemýšlí. Nejsem nepovedená kombinace Pata a Mata s ženským obrazem Mr Beana.
Jen jak jde do tuhého, nebo když polevím v soustředění, tak vždy začínám blbnout a dělat boty.
Tak jako včera během boje s úředním lichokopytníkem.

Já věděla, že jakmile se zbavím vousů bude mi zase báječně.

Středa, den to úřední vyrážím do boje!
Konečně vypadám jako člověk takže může začít řešit tuhle delikátní otázku!
Podnikám ještě poslední pokus o nalezení dávno ztraceného rodného listu, nezi neúspěchy v hledání si žehlím vlasy. A dělám milión jiných věcí.
Samozřejmě nenalezen.

Poučena Terkou jak to udělat vytahuji svou Rozinantu z garáže a zjišťuji, že jsem trubka zapoměla natankovat. S modlením jedu k nejbližší pumpě kde mi to chcípá přesně u stojanu. Ó děkuji bože dnes je můj den. Jsi určitě milosrdný dle tvých činů k hříšnici která se rozholda nejít po cestě kterou jsi jí určil. Nebo je to odměna za odvahu?
Natankuji sedám do auta a praštím se dveřma do hlavy!!!!!! Přivřít si hlavu do dveří to je tedy výkon! Tohle bych teda jen tak někomu nevěřila! Maximálně tak sobě a ještě bych tohle zbaštila Áje :-)
Takže už jsem opravdu praštěná!

Tedy směr nejbližší matrika!
najíždím na hlavní a zuřivě na mě bliká nějaké autíčko. Aha policajti asi měří! Jedu tedy opatrněji než obvykle a v tom mi zvoní telefon. Léňa... uvažuji zda to zvednout abych nedostala pokutu za telofon za volantem. Ahoj Léni zvolám ti zpátky tady jsou asi policajti nějaké auto na mě blikalo.
Houby policajti to jsem na tebe blikala já! jedu do práce! :-)

A už jsem u matriky a nervozita na maximu! Objíždím parkoviště a nemůže se rozhodnout kde zaparkovat. Dojedu až ke křižovatce a uvažuji zda to objet dokola či se otočit. V tom mi to chcíplo a já zablokovala tu křižovaků pánovi co jel po hlavní. Pán se mistrně vyhnul a zaparkoval na místo o kterém jsem uvažovala. Blééé no co blondýna za volantem :-)
Tak jsem si to ještě objela dvakrát dokola a konečně zaparkovala.
Vybíhám do druhého patra a na chodbě nikdo. Mačkám tedy tlačítko změny jména a příjmení a do minuty sedím v kanceláři. Dobrý den potřebuji změnit jméno a příjmení vybafnu na hezkou a milou paní matrikářku. A než mi stačí říct že to nejde, podávám jí formulář od mudr : Potrvzení o zahájení léčby změny pohlaví!
A paní se chuděrce normálně rozklepaly ruce. Usmívám se tedy na ni a jsem co nejvíce milá. Paní trošku váhá s tím jak mě oslovit, ale když ji podám občanku s mužským jménem váhavě začíná používat mužský rod.
Nechávám to být nechci jí ještě více stresovat naštěstí nepoužívá oslovení pane, na to jsem alergická.

A já se dozvídám že si musím nechat vytvořit duplikát rodného listu, ale ne u nich. Ten mi udělá na matrika která patří k porodnici kde jsem se narodila. No co nehádám se, není nic jednoduššího než si tam zajet.
Dostávám ještě na sebou na cestu formulář pro změnu jména. A pokouší se mi vysvětlit kde ta matrika vůbec je, v čemž jí zarazím. Protože tohle je zbytečné, Já potřebuji adresu a tu zadám do navigace. Jinak jsem marná.

Koukám na hodinky a zjišťuji, že to před polední pauzou nestihnu a jedu domů uvařit oběd.
Průběžně u toho hlásím Jíře jak jsem pokročila a co všechno jsem už stihla vymňouknout. Jen se podivila že mi nevybuchl ten oběd když mám zase ty své perlivé dny :-)

No a už je nejvyšší čas odjet a já nemůžu najít mobil. Zoufale hledám. Jdu do auta jestli jsem ho nenechala v držáku, ale nic. Tak hledám i v ledničce a mrazáku mezitím zase ztrácím klíče od auta. A píšu na facebook všem kámoškám ať mě prozvánějí! První se chytla Terka, jenže nikde nic! No co matriku zvládnu bez mobilu a stejně už byl na vyhození.

Sedám do auta chci se rozjet a pod sedadlem mi začne zvonit mobil. Jéééé volá mi Jířa. Ahojík, odpoledne se sejdem ve vinárce! Vlasti ty jsi teda ucho tě prozváním jak jsi chtěla a ty mi to zvedáš. Jéjda promiń, mám tu perlivou!


Na matrice číslo dvě jsem byla hotová za deset minut, pět minut čekání a pět minut úkon! Klobouk dolů, když se chce tak se i funguje!

A já jsem v čekárně matriky číslo jedna a tentokrát jsou přede mnou mladí manželé a babička.
Vyjíždím si lísteček ze systému potkávám na chodbě vyklepanou paní matrikářku a mile se na ni usmívám a ona na mě!

Během chviličky pípá mé číslíčko a já jdu nejprve do kanceláře kde jsem byla ráno, ale tam nic nesvítí. Hledám správné dveře kde svítí 171 (dopoledne jsem měla 160) a vstupuji do stejné kanceláře jen druhé dveře ke kolegyni.

Tak mě tu máte zpět a mám vše co je potřeba.
Paní se ruce netřepou a ví co má dělat. Podívá se na jméno vytáhne chytrou knížečku a sama se diví, že Vlasta nejde, protože není v mužských jménech. Říkám a Vlasta Burian tak to byla asi komička? Tak si dejte jméno Nikola to tady mám v obou.
Tak to teda ani ve smyku! Jsem Vlastou x let a teď mám na rok být Nikola abych byla zase za rok a půl Vlasta? Má to nějakou logiku?
Paní nevěděla co dál a ukecla se že to stejně rozhoduje šéfová, která je na dovolené. Tak říkám, vůbec si s tím nedělejte hlavu zaveďte to do systému a šéfová si to pak s tím jménem rozhodne. Když tak dodám posudek. Jiné nehodlám akceptovat. Vlasta je všude uváděné jako neutrální!
Nechala jse tedy paní ať to tam zavede a začala jsem tahat rozumy :-) říkám: kolegiňka ze mě byla ráno trošku vedle.
No víte my měli včera školení a úplně nakonec, kdy už jsme všechny spaly, tak se začalo řešit změny jménu u změn pohlaví. A ona řekla že to je nesmysl si to psát, že to nikdy dělat nebudeme. A lup ho a hned dneska jste tu Vy!
A prý naposledy tam byl někdo podobný před rokem a půl, možná dvěma.

Bitva bude mít tedy ještě pokračování!

Odpoledne jsme se domluvili s Jířou, že se potkáme v naší oblíbené vinárce! Musíme to přeci probrat a já ji ještě nedala výslužku od moře!
Dorazila jsem jak je poslední dobou mým hloupým zvykem pozdě. Prostě jsem se zapoměla v koupelně, znovu jsem si žehlila vlasy a řešila trošičku Make-up. Ale pořád jsem nebyla spokojená s účesem!
Čím dál víc tlačím na pilu! Bylo poprvé co jsem byla venku s úplně vyžehlenými a rovnými vlasy!

Krásné byt ženou! i když zatím jen tak napůl!
Seděli pěkně v koutku s Jířou. A skvěle se bavily jako vždy.
Říkala: "Dopoledne jsem myslela, že jsem tě potkala! Ale nebyla jsi to ty, byla to nějaká cizí ženská!" OOOO děkuji :-) Samozřejmě celé odpoledne bylo v ženském rodě!
No zakončení bylo úplně nejlepší
A přijel tam pán, dle oblečení se trhnul peletonu na Tour de France a byl ze mě úplně paf! Úplně se zamiloval! Pořád na mě koukal. Normálně se zamiloval! Nemohl ze mě spustit oči! Tohle chci pořád!
My si s Jířou slibovaly, že jednou až to budu hezká tak půjdeme někam v šatičkách k vodě, budeme pít víno a dělat čárky která zbalí víc chlapů! A běda mi jestli budu mít více čárek!
A je to skoro tady. Sice jsem si představovala že budu vypadat podstatně líp, když se tohle poprvé stane, ale co sen se pomalu plní! příští léto už to bude běžná záležitost!
No a na záchod jsem už šla zcela přirozeně na dámský!
Jejda já vlastně začala RLT!

Ještě zaplatit a šupky dupky domů. Při placení se nám tam zase zamíchal ten Lance Armstrong a protože jsme obě provokatérky začali jsme se před ním líbat!
Tvářil se jako by spoltk pravítko a vypil půl litru octa jedním dechem!

A já málem zapoměla na název článku.
Psala jsem kamarádce návod jak cvičit s hlasem a abych objasnila jak na to poslala jsem jí odkaz na youtube co je správné co ne. Ne bylo u téhle písničky:Přišlo mi to hezky zapamatovatelní že takhle prostě ne. Memotechnická pomůcka pro paní učitelku!
Jenže mi to už to tři dny zní v hlavě! A já ráno než jsem jela na matriku volala pro výsledky z gyndy a uvědomila si že pan doktor byl první muž který mi řekl: ať si sundám ty kalhotky!

Jen naděje nás drží nad vodou!

24. června 2015 v 0:12 | Vlasti
Jen tak se s někým držet za ruku, jen tak se někoho dotýkat.
Jen tak někoho políbit.
Jen tak se v noci dívat jak milovaná osoba spí a tiše oddychuje!
Jen tak chutná láska, kterou jsem ještě nepoznala!
Ooooo no taky to jen tak nebude! To je ještě dlouhá cesta! A to kdoví jestli.

Vše je na strašně dlouhé lokte, pořád se na něco čeká. A mi už pohár trpělivosti dávno přetekl!

Teď jen ta naděje! Nic jiného člověka nedrží nad vodou!
Naděje na to že i já jednou potkám lásku a už o ní nebudu jen snít a budu jí mít. :-)Včera jsem měla sedmý laser a měla jsem více vousů na zničení než na šestý!
Podle sestřičky se probraly spáči!
No co další laser snad už bude s Hrt.
Sestři mě vždy vidí zarostlou jako loupežníka. Měly jsem delší debatu. Ptala se na spoustu věcí a vůbec mi nevěřila, že mě může někdo brát za ženskou. No já se jí nedivím, vypadám vždy strašně! Ukázala jsem jí fotku bez vousů a byla úplně v šoku jak vousy můžou změnit člověka.
Teď už jsem zase nevousatá a nezvedá se mi sama ze sebe kýbl. Dnešek jsem zasvětila škubání! Jsem zase novým člověkem!
I mě samotnou to zase překvapilo! Zase budu pár dnů úplně v rauši!

Zrovna jsem přišla z bazénu, byla jsem s Tadeášem, sama bych už do pánských sprch nešla! No a mockrát tam už asi nepůjdu! Zapnula jsem televizi a běžel tam můj milovaný Krokodýl Dundee a zrovna scéna která mě děsila od mala.
Kdy Krokodýl nasává s italem v putyce a druží se s s klukem převlečeným za holku. A ital mu říká: tys to nepoznal? To je buzik!
Tohle mě vždy děsilo. Tohle byl jeden z důvodů proč jsem to tolik let odkládala. Nechtěla jsem být za to hoho teplouše. Vlastně jím nejsem, nikdy jsem s chlapem v posteli nebyla a dokud nebudu mít ženské tělo tak ani nebudu!
Whaw, zítra jdu na matriku pro nové neutrální jméno a teď tím " buzikem" budu oficiálně!
Tohle je normálně osudové! Začalo to a taky to touhle scénkou skončí!
Dnes už vím jedno: Není pro mě jiná cesta! Nemám jinou volbu. Cesta je tedy daná, jde už jen o to jak po ní půjdu.
Už mám i termíny na poslední dvě vyřetření před HRT. Endokrinologii a kostní denzometrii.
Takže už jde jen o to jak moc to bude brzdit Mudr Entnerová!
Ale i tak je cesta daleká a pochybný výsledek v nedohlednu!

Držte palce ráno začínám boj s úředním sudokopytníkem.

Cesty zpět II (jin a jang)

17. června 2015 v 0:03 | Vlasti
Nikdo nepochopí depresi transexuálního člověka. Ten hnus a zoufalství sama sebe! To jak se vám zvedá kýbl jen z toho co vidíte v zrcadle!
Nikdo nepochopí to, že přes to že by spousta lidí dala duši za to vypadat tak jako my. Tak já mám stejně chuť dát si před zrcadlem facku! Tyhle pocity mám vždy když se o slovo přihlásí ten nejnechutnější hnus na světě to co děla z ženy muže to černé v ksichtu ty teroristy, to z čeho jsem celý život nešťastná!
Asi to nechápou ani doktoři, jinak by nás nenechali takhle dlouho čekat, takhle se trápit.
Já jen doufám, že po tom co mi mudr konečně předepíše ty kouzelné pilulky nehodí hlášku ve stylu: No vidíte jak vám to hezky uteklo! To by byla velká zkouška na mou slušnost!

Cestou zpátky nemyslím ten návrat do reality všedního dne.
Jak byl první článek pozitivní a plný sluníčka druhý bude jeho opakem tak jako černá a bílá jako noc a den, Venuše a Mars!
Spousta lidí nechápe mé stavy a to jak jsem neštastná z toho když mi vyraší vousy. A to že o tom melu stále dokola! Dokonce i ostatní TS holky to nechápou. To je u mě ta cesta zpátky. Ze stavu kdy i procházím do stavu kdy neprocházím. Stydím se pak za sebe, nedávám pohled na toho hnusáka v zrcadle.

No co kde jsem to skončila posledně? Ája sedá do auta a vyrážíme směr moře!
Jediné co se bojím je aby mi prošla fotka na hranicích. Pas jsem raději vůbec nebrala a i ta občanka je taky hodně hustá :-) naštěstí znuděný chorvatský celník v pět ráno skoro spí a fotku moc nevnímá
Malý mžik a my stojíme v Makarské a vítá nás milá delegátka cestovní kanceláře.
Hopla, můj pokus o real life test jako ženská dostává první trhlinu, musím jí ukázat svojí občanku s mužským jménem a pánem který se mnou nemá vůbec nic společného :-)

Ale to už máme věci v pokoji a jdeme na pláž!
A já jsem úplně out! Těžké být holkou vedle někoho jako je Ájuška. Úplně mě dostala svým plážovým outliftem! Ty šatičky a ten klóbrtc! Jejda jejda mám se ještě co učit! A to jsem nevěděla, že má ještě další!
Úžasný první den u moře, tak jsme se na to těšily! A jsme tady!

Jenže druhý den ráno u zrcadla facka jak Brno! Přes všechny snahy jsou tu opět šediváci. O bože proč? Udělala jsem vše pro to abych si užila dovolenou s hladkou tvářičkou! Ten nahoře mě nemá rád!
Pokusila jsem se oholit elektrickým strojkem, ale nepomohlo to. Vousy jsou strašně jemné. Ale stejně jsem šedivá a o to více mám ten obličej hrbatý!
Tak mi to vše znechutilo a bylo mi vše fuk, že jsem se ani při opalování nenamazala.
Večer jsem byla připálená a neštastná. Ája mi chtěla zlepšit náladu tak mi navrhla ať si vezmu ten její plážový obleček, že mě vyfotí.
No katastrofa! Takové nádherné šaty a v nich něco tak odporného s hrbatým zašedlým ksichtem!
Tohle mě dostalo ještě více. Doufala jsem, že jednou budu mít z dovolené fotky za které se nebudu stydět. A teď tohle!


S brekem jsem vlezla do postele naštvaná na celý svět, na sebe na přírodu, na vousy!

Ale jak to bývá v pohádkách tak ráno je ilo moudřejší večera. Vousy se mi podařilo oholit žiletkou na nohy. A na pláži dostala Ája geniální nápad peelingovat se směsí plážového písku drobných kamínků a mořské vody.
Světe div se tohle fungovalo!
Letní nálada je zpět a my si udělaly výlet do Makarské a já mám použitelné fotky z dovolené a to i zepředu!

Jupíííííí

Nakonec to byl úžasný den, a já ho završila velikánským Faux pas. Po večeři se konal seznamovací večer a já Ájí slíbila zazpívat její oblíbenou písničku.
Vše ok dokonce jsem musela přidat a měla poprvé v životě standing ovation.
Sice jsem se představila jako VlastaNat....ů jenže já u toho použila mužský rod a řekla přítelkyni na přání!
Nechtěla jsem na sebe upozorňovat, ale to byla velká chyba!
Hned jsem dostala pěknou sodu od Áji. Prý je teď za lesbu! Když jsem použila mužský rod a řekla přítelkyně.
Já to nejprve nechápala, vlastně jsem nikdy neuvažovala o tom jak mě lidé vnímají. Sem tam prostě vezmou jako ženskou a to je fajn!

Hele Vlasti tady tě mají všichni za ženskou! Se na sebe podívej: oblečení, hlas, pohyby, vlasy! A ty Teď řekneš přítelkyně! Teď se na mě všichni dívají! A žádný plážový inženýr už o mě jako o lesbu nezavadí!
No možné to je před sezónou tu jsou samí důchodci co z marnivosti nenosí brýle tak pak je možné všechno!
No stejně jsme skoro žádného plážového inženýra neviděly. Já měla teorii že na ně ještě není sozóna a podle Áji už vymřeli. V Makarské jsme jeden obstarožní exemplář viděly a to jen potvrdilo teorii s vymřením! A plážový inža to byl určitě! I na pláži měl černé kalhoty košily a kravatu!

Ne už sem nic negativního nedám.

Možná jen o ráčku poustevníčkovi co jsme mu zabavily domeček a tři dny přesvědčovaly, ať si najde jiný! Já mu sice poctivě do domečku lila českou minerálku ať nemá bobek žízeň a má energii ne hledání nového karavanu, ale nepochopil. Budíš mu tedy pláž lehká!
Kdo chce kam.......

Než to uzavřu tak ještě napíšu nejlepší hlášku z dovolené: "Pádlujem za paní v červené čepici!"
Teprve z blízka se ukázalo, že to nebyla čepice, ale vlasy. Vlastně už vím proč jsou všechny majáky na pobřeží nefunkční. Nová doba, stačí paní s čerstvým melírem! My ji viděli na půl kilometry a pak smíchy málem převrátily loď!

Jejda jejda proč jsem to začala tak černě? Nevím i když mě dneska vyhodily z laseru, že jsem opálená a já budu dělat lupiče ještě týden navíc, a taky o ten týden později budu muset jít na matriku řešit nové jméno.
Ne depka je pryč, za tři týdny mám vyšetření na Endokrinologii a to je poslední krok před hormonální lečbou. Ne neuteklo to a ještě se to sakra potáhne, ale už teď se těším na tu úlevu s první tabletkou!

Málem bych zapoměla více fotek z dovolené v plném rozlišení najdete v galerii. Nebo přímo tady!

A úplně to uzavřu tímto:
Dovolená je jediná část roku, kdy člověk může nechat svojí přirozenou lenost vyniknout!
Jako například já: nebavilo mě ležet ve stínu pod palmou a chtěla jsem na sluníčko. Ale byla jsem tak líná se zvednout, že sem raději počkala až se pohne sluníčko a dorazí za mnou!

Cesty zpět I.

14. června 2015 v 22:45 | Vlasti
Zavřu oči a slyším jak se vlny rozbíjejí o pláž,
jak šumí lehký vánek v korunách palem. Mám ještě trochu písku mezi prsty u nohou, v ústech ještě stále cítím slanou chuť moře, a v nose mám ještě vůni borovic.
Tohle miluji! Miluji moře, léto a pohodu. Ten letní žár kdy se dá jít po pláži jen co noha nohu minu jen tak aby do hněda opálené kůže ochladila a vítr mi čechral mé teď už skoro blonďaté vlasy.


Naplno nabitá sluníčkem si večer jen tak s knížkou sednu na terasu a počkám až slunce zapadne a já se budu kochat pohledem na koncert červánků, který žádný avangardní malíř nikdy nenapodobí!
Nátáhnu se pro vinný střik a nedá mi to abych se nepohladila po hlaďounkém a hnědé možce rozpustím si své vlasy a je mi úžasně.
Odpoledne jsme byly s Ájuškou na loďce na naši malé pláži s jeskyňkou. Sbíraly mušle, slunily se a plavaly!
Seděly jsme čelem k pláži a bavili se o tom zda plážový inženýři vymřeli nebo ještě na ně není sezóna.
A v tom se za našimy zády ozvalo, jé tady jsou holky nahoře bez!
Jupí! Tak já prošla v plavkách! Sice zezadu, ale prošla

Před chvíli jsem v restauraci přidala na svůj holčičí facebook fotku z Makarské na které jsem vyfocená ze předu a celá! A je na ní ženská!

Je tohle sen? Mohlo se tohle stát? Když se vrátím o rok zpět, byl by to pro mě pouhý nesplnitelný sen! A že se tohle všechno může stát bez jediné pilulky? Může a taky se to tak stalo!

Jistě ne vždy a vše je bez pihy a já měla dva dny před odjezdem takový splín, Kdy jsem byla naštvaná na celý svět na sebe na přírodu proč jsem čím jsem a jestli má vůbec cenu abych byla na světě!

Nemyslete si že jsem nějaká dokonalá a krásná, to teda ne! Jen ten mužský pomalu mizí v nenávratnu!

Nejhorší ze všeho bylo že mi i přes veškerou snahu hned první den vyrašily. vousy.
Vím nad tímhle brečím stále dokola, a taky s tím pořád ze všech sil bojuji.
Jenže Já nechtěla jen na dovolenou jako chlap já chtěla jet jako holka a o se vším všudy! Což s černým ksichtem jde dost těžko!

Prostě a jednoduše jak jsem Áju nabírala do auta nasadila jsem zcela přirozeně ženský rod a nehodlala jiný celou dovolenou používat!

Holky už máte koupené bikiny?

5. června 2015 v 0:30 | Vlasti

Jaro se pomalu mění na léto a mě už přestalo bavit být unešená z toho jak je tráva krásně zelená a vše kvete.
Lidičky je to tady, do města přišlo léto! Venku je první tropický den, já jsem krásně opálená a díky kolotoči akcí v práci jsem si vůbec neuvědomila, že pozítří jedeme s Ádou k moři!
Jupí, po třech letech konečně u moře!
Jen tam trefit. V neděli jsem vyděsila sama sebe natož pak Ádu. Vezla jsem do Havířova pódium a i s navigací jsem se úplně ztratila. Jezdila jsem tam a zpátky se vzrůstající panikou. Do toho deset telefonátů od pána co na to čekal a nechápal, že mi to prostě nevysvětí po telefonu. Naštěstí našel adresu na domě a tu mi nahlásil. Sice jsem musela projet tou uzoučkou uličkou kterou jsem tam přijela a modlila se abych nepotkala nikoho v protisměru. Ráno šéf házel jako perly, hlášky z Šimon a Matouš jedou na riviéru, a mě se vybyvovala jen jedna: "Tady neprojedeš! Křáp bum beng!
Našla jsem to a byla jsem rozhozená a naštvaná sama na sebe. Tohle ne, co se to stalo, že já která vždy všude trefila, najednou takhle zmatkuji?
Nevím asi se málo soustředím a dala si závazek že až do odjezdu budu jezdit bez navigace.

Večer jsem to psala Adě a ta se vyděsila ještě víc než já a napsala: Ježiš a jak chceš trefit do chorvatska když netrefíš ani za humna?
No na tom něco je. Musím si to pořádně naštudovat napsat itinerář, adresu, čísla silnic. No teď mě napadlo že mi tam nepojede navigace! Musím zítra někde půjčit! Jinak už o nás asi nikdy neuslyšíte!
A ještě mě potěšila s hláškou: ptala se mě ségra jestli už máme obě koupené bikiny:-)
No u mě to ještě nehrozí, já to vidím k vodě na dámské běžecké trenýrky a tričko :-( No co jednou se dočkám.

Teď je mi fajn, děláme teď jeden dětský den za druhým tak na nějaké splíny ani nemám čas. Počasí přeje tak mám i fajn opálený základ na to chorvatsko.
A ze včerejška mám i krásný zážitek.
Dělala jsem dětský den pro jednu firmu. Musím říct že si na tom opravdu dali záležet a měli spoustu až šílených atrakcí.
Jedna mě pobavila nejvíce. Ruské Kuželky s Bagrem!!!! Normálně byl vedle pódia bagr a místo lžíce měl na provázku balón a zhazovali se s ním kuželky!!!!!!
Ale z čeho jsem tak nadšená?
V hale měli zadarmo zmrzlinu a já si než to začalo stoupla do řady mezi ženské a když na mě přišla řada říkám: "Míchanou pěkně prosím a jen trošičku ať zbude na všechny děti"!
A zmrzlinář mi odpověděl: Jé ženský vy jste tak hodné všechny myslíte jen na děti!
Jupí já prošla i s hlasem!

Ten bagr sem musím dát, majitel je prostě úleťák dát bagr jako atrakci pro děti je fakt nářez!


Vzpomínám na to jak jsem jezdívala s bývalou přítelkyní k moři. Ani jsem se na to moc netěšila. Tady na moře a dovolenou moc. Ale vždy mě děsila ta prázdnota mezi námi ten vnitřní chlad, to že si vlastně nemáme o čem povídat. Asi byla tehdá chyba ve mě. Všechen cit a celé mé já bylo pohřbené zašlapané, utopené a mrtvé
Teď se těším na všechno, na moře, sluníčko na Áju, na to jak se nasmějeme a co všechno zase vymňouknem!
Svět začal být nějak barevnější a veselejší!

Tyhle řádky píšu tradičně na večírku nezi vstupy.
Je to celé pojaté v japonském stylu, sakury, saké, suši, samurajské souboje, a vystoupení gejš.
Z těch jsem úplně unešená, ta grácie, jemné ženské pohyby, kouzelný tajemný úsměv. A ty šaty s polštářkem na zádech, tak ty musím někdy zkusit! A květiny ve vlasech miluji!!!

Mám celý den fajn náladu, a teď už to jen graduje. Celé dopoledne jsem věnovala sama sobě. Rozhodla jsem se že posunu datum sedmého laseru a raději ještě jednou vyškubu vousy. Přece nepojedu k moři s šedivým ksichtem.
Vzhedem k laserování a trhání už jsou celkem dobře ven, tak jsem použila zrychlení. Vzala jsem je depilátorem!
Šlo to skoro všude krom horního rtu. A míst tří hodin boje, jsem to měla za půl hodinky!

Bez vousů je to hned jiné podíváníčko do zrcadla a já ze všeho začala mít úplně báječnou náladičku a začala zvedat telefony s holčičím Ano prosím. A to bylo moc dobře. Zavolal mi starosta z vesnice xxy, že na mě dostal kontakt a abych přijela šestnáctého ledna. Hůůůů tak to je tedy večírek. Vlastně bude, šestnáctého! Nepoužila jsem v tom telefonátu žádný rod a snažila se držet ženský hlas. To je za půl roku, to už musím být dávno za ženskou!
Ať se všichni staví na hlavu, včetně doktorky tak budu!

Dobrou noc, další článek bude doufám od moře!
Ahoj léto, Ahoj prázdniny!