Kalhotky si sundej :-) aneb změna jména

25. června 2015 v 18:10 | Vlasti
Všem děkuji za podporu a že na mě myslíte!
A děkuji Terce že ty články píše za mě! :-)

Tomu se říká globalizace. Přečíst si to co jsem chtěla napsat ještě dřív než to napíšu!
Vůbec se na Terku nezlobím, spíše mě to báječně pobavilo. Sednu k počítači, a chci psát o včerejšku a koukám jako blázen, už mám hotovo :-)

Předem musím říct, že jsem normální člověk který normálně funguje a přemýšlí. Nejsem nepovedená kombinace Pata a Mata s ženským obrazem Mr Beana.
Jen jak jde do tuhého, nebo když polevím v soustředění, tak vždy začínám blbnout a dělat boty.
Tak jako včera během boje s úředním lichokopytníkem.

Já věděla, že jakmile se zbavím vousů bude mi zase báječně.

Středa, den to úřední vyrážím do boje!
Konečně vypadám jako člověk takže může začít řešit tuhle delikátní otázku!
Podnikám ještě poslední pokus o nalezení dávno ztraceného rodného listu, nezi neúspěchy v hledání si žehlím vlasy. A dělám milión jiných věcí.
Samozřejmě nenalezen.

Poučena Terkou jak to udělat vytahuji svou Rozinantu z garáže a zjišťuji, že jsem trubka zapoměla natankovat. S modlením jedu k nejbližší pumpě kde mi to chcípá přesně u stojanu. Ó děkuji bože dnes je můj den. Jsi určitě milosrdný dle tvých činů k hříšnici která se rozholda nejít po cestě kterou jsi jí určil. Nebo je to odměna za odvahu?
Natankuji sedám do auta a praštím se dveřma do hlavy!!!!!! Přivřít si hlavu do dveří to je tedy výkon! Tohle bych teda jen tak někomu nevěřila! Maximálně tak sobě a ještě bych tohle zbaštila Áje :-)
Takže už jsem opravdu praštěná!

Tedy směr nejbližší matrika!
najíždím na hlavní a zuřivě na mě bliká nějaké autíčko. Aha policajti asi měří! Jedu tedy opatrněji než obvykle a v tom mi zvoní telefon. Léňa... uvažuji zda to zvednout abych nedostala pokutu za telofon za volantem. Ahoj Léni zvolám ti zpátky tady jsou asi policajti nějaké auto na mě blikalo.
Houby policajti to jsem na tebe blikala já! jedu do práce! :-)

A už jsem u matriky a nervozita na maximu! Objíždím parkoviště a nemůže se rozhodnout kde zaparkovat. Dojedu až ke křižovatce a uvažuji zda to objet dokola či se otočit. V tom mi to chcíplo a já zablokovala tu křižovaků pánovi co jel po hlavní. Pán se mistrně vyhnul a zaparkoval na místo o kterém jsem uvažovala. Blééé no co blondýna za volantem :-)
Tak jsem si to ještě objela dvakrát dokola a konečně zaparkovala.
Vybíhám do druhého patra a na chodbě nikdo. Mačkám tedy tlačítko změny jména a příjmení a do minuty sedím v kanceláři. Dobrý den potřebuji změnit jméno a příjmení vybafnu na hezkou a milou paní matrikářku. A než mi stačí říct že to nejde, podávám jí formulář od mudr : Potrvzení o zahájení léčby změny pohlaví!
A paní se chuděrce normálně rozklepaly ruce. Usmívám se tedy na ni a jsem co nejvíce milá. Paní trošku váhá s tím jak mě oslovit, ale když ji podám občanku s mužským jménem váhavě začíná používat mužský rod.
Nechávám to být nechci jí ještě více stresovat naštěstí nepoužívá oslovení pane, na to jsem alergická.

A já se dozvídám že si musím nechat vytvořit duplikát rodného listu, ale ne u nich. Ten mi udělá na matrika která patří k porodnici kde jsem se narodila. No co nehádám se, není nic jednoduššího než si tam zajet.
Dostávám ještě na sebou na cestu formulář pro změnu jména. A pokouší se mi vysvětlit kde ta matrika vůbec je, v čemž jí zarazím. Protože tohle je zbytečné, Já potřebuji adresu a tu zadám do navigace. Jinak jsem marná.

Koukám na hodinky a zjišťuji, že to před polední pauzou nestihnu a jedu domů uvařit oběd.
Průběžně u toho hlásím Jíře jak jsem pokročila a co všechno jsem už stihla vymňouknout. Jen se podivila že mi nevybuchl ten oběd když mám zase ty své perlivé dny :-)

No a už je nejvyšší čas odjet a já nemůžu najít mobil. Zoufale hledám. Jdu do auta jestli jsem ho nenechala v držáku, ale nic. Tak hledám i v ledničce a mrazáku mezitím zase ztrácím klíče od auta. A píšu na facebook všem kámoškám ať mě prozvánějí! První se chytla Terka, jenže nikde nic! No co matriku zvládnu bez mobilu a stejně už byl na vyhození.

Sedám do auta chci se rozjet a pod sedadlem mi začne zvonit mobil. Jéééé volá mi Jířa. Ahojík, odpoledne se sejdem ve vinárce! Vlasti ty jsi teda ucho tě prozváním jak jsi chtěla a ty mi to zvedáš. Jéjda promiń, mám tu perlivou!


Na matrice číslo dvě jsem byla hotová za deset minut, pět minut čekání a pět minut úkon! Klobouk dolů, když se chce tak se i funguje!

A já jsem v čekárně matriky číslo jedna a tentokrát jsou přede mnou mladí manželé a babička.
Vyjíždím si lísteček ze systému potkávám na chodbě vyklepanou paní matrikářku a mile se na ni usmívám a ona na mě!

Během chviličky pípá mé číslíčko a já jdu nejprve do kanceláře kde jsem byla ráno, ale tam nic nesvítí. Hledám správné dveře kde svítí 171 (dopoledne jsem měla 160) a vstupuji do stejné kanceláře jen druhé dveře ke kolegyni.

Tak mě tu máte zpět a mám vše co je potřeba.
Paní se ruce netřepou a ví co má dělat. Podívá se na jméno vytáhne chytrou knížečku a sama se diví, že Vlasta nejde, protože není v mužských jménech. Říkám a Vlasta Burian tak to byla asi komička? Tak si dejte jméno Nikola to tady mám v obou.
Tak to teda ani ve smyku! Jsem Vlastou x let a teď mám na rok být Nikola abych byla zase za rok a půl Vlasta? Má to nějakou logiku?
Paní nevěděla co dál a ukecla se že to stejně rozhoduje šéfová, která je na dovolené. Tak říkám, vůbec si s tím nedělejte hlavu zaveďte to do systému a šéfová si to pak s tím jménem rozhodne. Když tak dodám posudek. Jiné nehodlám akceptovat. Vlasta je všude uváděné jako neutrální!
Nechala jse tedy paní ať to tam zavede a začala jsem tahat rozumy :-) říkám: kolegiňka ze mě byla ráno trošku vedle.
No víte my měli včera školení a úplně nakonec, kdy už jsme všechny spaly, tak se začalo řešit změny jménu u změn pohlaví. A ona řekla že to je nesmysl si to psát, že to nikdy dělat nebudeme. A lup ho a hned dneska jste tu Vy!
A prý naposledy tam byl někdo podobný před rokem a půl, možná dvěma.

Bitva bude mít tedy ještě pokračování!

Odpoledne jsme se domluvili s Jířou, že se potkáme v naší oblíbené vinárce! Musíme to přeci probrat a já ji ještě nedala výslužku od moře!
Dorazila jsem jak je poslední dobou mým hloupým zvykem pozdě. Prostě jsem se zapoměla v koupelně, znovu jsem si žehlila vlasy a řešila trošičku Make-up. Ale pořád jsem nebyla spokojená s účesem!
Čím dál víc tlačím na pilu! Bylo poprvé co jsem byla venku s úplně vyžehlenými a rovnými vlasy!

Krásné byt ženou! i když zatím jen tak napůl!
Seděli pěkně v koutku s Jířou. A skvěle se bavily jako vždy.
Říkala: "Dopoledne jsem myslela, že jsem tě potkala! Ale nebyla jsi to ty, byla to nějaká cizí ženská!" OOOO děkuji :-) Samozřejmě celé odpoledne bylo v ženském rodě!
No zakončení bylo úplně nejlepší
A přijel tam pán, dle oblečení se trhnul peletonu na Tour de France a byl ze mě úplně paf! Úplně se zamiloval! Pořád na mě koukal. Normálně se zamiloval! Nemohl ze mě spustit oči! Tohle chci pořád!
My si s Jířou slibovaly, že jednou až to budu hezká tak půjdeme někam v šatičkách k vodě, budeme pít víno a dělat čárky která zbalí víc chlapů! A běda mi jestli budu mít více čárek!
A je to skoro tady. Sice jsem si představovala že budu vypadat podstatně líp, když se tohle poprvé stane, ale co sen se pomalu plní! příští léto už to bude běžná záležitost!
No a na záchod jsem už šla zcela přirozeně na dámský!
Jejda já vlastně začala RLT!

Ještě zaplatit a šupky dupky domů. Při placení se nám tam zase zamíchal ten Lance Armstrong a protože jsme obě provokatérky začali jsme se před ním líbat!
Tvářil se jako by spoltk pravítko a vypil půl litru octa jedním dechem!

A já málem zapoměla na název článku.
Psala jsem kamarádce návod jak cvičit s hlasem a abych objasnila jak na to poslala jsem jí odkaz na youtube co je správné co ne. Ne bylo u téhle písničky:Přišlo mi to hezky zapamatovatelní že takhle prostě ne. Memotechnická pomůcka pro paní učitelku!
Jenže mi to už to tři dny zní v hlavě! A já ráno než jsem jela na matriku volala pro výsledky z gyndy a uvědomila si že pan doktor byl první muž který mi řekl: ať si sundám ty kalhotky!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 25. června 2015 v 20:57 | Reagovat

ale nee vlasti ty to dotahnes
daleko jo .na to vsadim krk
a vse co mam
!!
spocatku me napadlo :jo
dalsi co ma mozek terminatora
.
seredne jsem se mylila
.chichi..
muzes si klopat po cele ze
jsem emo nebo co;)
NO AJI ZAVIDIM JELIKOZ
SES  TAK PRASTENA A MAS
ME SYMPATIE
i kdyz ze zacatku jsem..
NO PROSTE VIDIM TO TEBE
I JA JSEM TAKOVA!!
a odlehlo mi vis??
CO TERKA TA SE SMEJE
TAK NA BLOGU ;)
a doufam ze jsem se nijak
nedotknula ..minim v dobrem
NO NAPSAT JSEM TO MUSELA.!!
I TENHLE CLANEK SI STAHNU..
heZzzky a hezucky(patrick)
vecir jeste jednou

VLASTI!! :-)

2 anita angelb anita angelb | 25. června 2015 v 21:06 | Reagovat

PANU DOKTORU BLAHOPREJI
.melas tanga??
chichi??
a ja jsem taky blond..coz..
chapu a rozumim
mam rada vtipky o nas..
blond..pokud se me to
netyka
.
DNES JSEM MELA POCIT
I BEZ BLACK EYED PEAS
ZE SNAD SE STAHNU
Z BLOGU NO TYS.MI
DALA ..VLASTI

A ZA TO MOC HEZKY
DEKUJU!! :-)  :-D  :-D

3 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 25. června 2015 v 21:37 | Reagovat

[2]: NZ
U pana doktora jsem měla krásné růžové kalhotky!

4 anita angelb anita angelb | 25. června 2015 v 22:26 | Reagovat

[2]: co tym si chtela rict??:)
nejdriv se nemas rada s vousama
a ted ..NO LEPSIS SE VLASTI:)
nebud na prasky at ti
v penezence chrasti..
jak rekl pat a mat a je
hezky vecer ti preju a leto
taky..
tenke plavky zadne mraky
.tva anita angelb

5 Tereza Tereza | Web | 26. června 2015 v 16:49 | Reagovat

To jsem se zas pobavila, Vlasti! :)
A víš co je podezřelé? Šéfová z tvojí matriky byla na dovolené, šéfová z mojí matriky ale taky! Proto si jdu pro rozhodnutí až v pondělí, protože to přijde a když bude tak milostivě pracovitá, tak se dostane i na mě :)

S tou Nikolou jsi mě dostala! Proč nebýt 30 let Vlasta, pak rok Nikola a zbytek života zase Vlasta? :) Hezky si to chtěla usnadnit, paní :)

6 anita angelb anita angelb | 29. června 2015 v 10:09 | Reagovat

hezky den moravo a vlasti..

co tak zalozit s terkou ty a ona

T.E.V.L  sk na spusob T.A.T.U.
ona rada provokuje a ty
mas showbiz skusenosti
.mini kalhotky a dala bys
jako predtim lesbicky bozk
s pritelkyni..
vis co tim jsem chtela rict?? :-)

7 anita angelb anita angelb | 29. června 2015 v 11:25 | Reagovat

vlasti z REGIOJETU a ..:)ta
fotka cyklistu z tour de france
v alpach je bozzzzzska jako
KAJA GOTT  .√tos udelala ty??
suppr. :-P  :-P  :-P  :-P  :-P  :-D

8 HonzaP HonzaP | Web | 5. ledna 2016 v 10:06 | Reagovat

Tak to teda nevim jestli jsem napsal spam:) no kazdopadne... :-x  :-x  :-x  :-x

9 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 5. ledna 2016 v 10:49 | Reagovat

[8]: Ono to totiž spam je :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama