Stále jsem to já

22. prosince 2015 v 12:00 | Vlasti
Na sekundu přesně je to právě pět měsíců, co jsem si vzala první dvě pilulky a mohla jsem prohlásit:"Jsem na hormonální léčbě!"
Posledně jsem si pokládala sama sobě otázku jak moc jsem se změnila.
Před pár dny jsem myslela, že minimálně. Vše je při starém: "Jsem zakalená tvrdá a chlapská". No teda, tohle je pěkná blbost, s chlapem nemám nic společného :-) Jen jsem si vedle některých eterických něžných a milých holek připadala skoro až jako slon v porcelánu.
Ale není každá holka stejná. Třeba sestra i když je malinká a droboučka, tak je taky z křemene a pěkně od rány. Tak co si dělat hlavu. :-) nejlepší je být sama sebou a na nic si nehrát!
Nedávno mi kamarádka říkala že ty vnitřní změny přicházejí ve vlnách. No a já se včera v předvečer výročí na jedné sklouzla! A asi byla sedmá!
Začalo to ráno, když jsem se s autem netrefila mezi dva sloupky mezi kterými projíždím denně a pořádně ho odřela! Promiň Hrabošku, na jaře dostaneš nový kabátek a hned po Vánocích výborný olej co se po něm jen olízneš!

Během dne se na akci, kterou jsem měla na povel skácel na zem pán a nemohl se zvednout a tekla mu krev.. Zavolali mě a já vůbec nevěděla co dělat. Byla jsem úplně bezradná jen si dala ruku před ústa a brečela z toho že krvácí. Sanitku zavolal moderátor a zvládl i kulantní první pomoc. Zapálil raněnému cigaretu! No pěkně si to za ni od paní doktorky slíznul!
"Za takovou klukovinu by jste zasloužil nařezat na holou!" Čpěla síru Mudr. "Od Vás? S radostí a kdykoliv!" Vzal jí vítr z plachet :-)

Celé jsem to završila večer záchvatem smíchu u pohádky, kdy jsem se smála vodníkovi pak vlastně i tomu že se tak moc směju, A nakonec jsem nevěděla zda mám záchvat smíchu nebo brečím štěstím či tím že nemůžu přestat.
A já si konečně řekla ANO tohle jsem já! Žena i myšlením náladami chováním a nemusím si na nic hrát a nic předstírat! Vlastně mi to dneska řekla i mamka, když viděla jak mám udělanou vánoční výzdobu.
Nebudu to dále rozebírat, prostě jsem si oddychla. :-)

Mohla bych dále psát o vánočních zázracích, motat něco o Popelce, o padlé Vánoční hvězdě, nebo klasicky dreams come true? Jistě to by vyjadřovalo jak se cítím. Jenže bych psala už x-tý článek stále to samé dokola!

Prostě se sny začínají plnit! Hotovo. Dokonalé to ještě není, ale není všem dnům konec! Je to ale, už teď mnohem dále než jsem se vůbec odvážila doufat!

Nebudu psát o tom jak rostou prsa ubývá ochlupení i svaly a něžní pokožka. Napíšu sem o jedné fyzické změně kterou hodně pociťuji a žádná holka jí přesněji nerozváděla.
Jistě ubývají svaly a jak kamarádka psala neunesu ani nákup!
Věci u kterých jsem dříve ani váhu nepociťovala se mi dnes zdají těžké!
Třeba jen pitomý vysavač. Stačí čtvrt hodiny vysávat a bolí mě ruka! Nebo ten zmíněný nákup.
Jenže to není úplně přesně o tom že danou věc neuzvednu. Pořád uzvednu hodně těžkou věc, jenže s úplně jiným vypětím a pak mě třeba bolí celý den ruce, tělo, záda a kdoví co ještě!
Dnes jsem třeba sklízela skládací lavičky. Dřive jsem takovou věc nosila klidně po dvou a nedělalo mi to problém. A vůbec mi nepřišlo, že to vůbec má nějakou váhu.
Dnes po jedné a u každé druhé jsem nadávala jak jsou těžké. Odnesla jsem jich devět a byla vyřízená jako bych celou šichtu rubala uhlí na dole Rudý říjen!

K těm viditelným změnám
Napíšu to jednoduše: už jsem ženská i pro šéfa. Když mě někam posílá tak posílá paní nebo slečnu co to zařídí! A oslovuje mě v ženském rodě! Tohle je velká výhra. Ale že to byl boj, jen se nevzdávat!
bylo to hodně těžké pro sebevědomí, když mě někdo veřejmě oslovuje v mužském rodě. Naštěstí je to pryč!
Také se o pomaličku začínají zajímat pánové: Slečno nedáte si svařák? Nemáte to těžké? Já Vám pomůžu! Uf je fajn být v tom správném světě a ve správném těle!

Jup no do dalšího roku mám velké přání. Snad se splní! Chci být pěknou ženskou!
Jo a projít se v letních šatech po Dubrovníku!

A moje Vánoční motto?
Holky nic nevzdávejme a bojujme! Zázraky jsou v nás!
Veselé Vánoce!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 22. prosince 2015 v 17:26 | Reagovat

Co po Dubrovniku! Po nějakém pěkném moravském městečku hezky v šatičkách, třebááá :)

2 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 22. prosince 2015 v 17:41 | Reagovat

[1]: Terko tohle je úplně bez debat! Do léta bude vše jak má být a šaty budou povinná výbava!

3 Zuzana Zuzana | 23. prosince 2015 v 8:34 | Reagovat

Poslední dobou hodně přemýšlím o tom, kdo jsem, jak se měním, co nechávám za sebou, co získávám.

Není to nakonec jedno?

Jsme všichni různí lidé v různých fázích našich životů. A to je dobře, nemůžeme stát na místě, musíme se rozvíjet, musíme jít kupředu. Nechci být pořád stejná. A nechci být chlap ;-) Pořád si budu pamatovat, kdo jsem byla před pěti lety, před deseti lety... budu mít svoje vzpomínky, znalosti, schopnosti. Ale už je uvidím jinak a nebudu se k nim chtít vracet zpátky. Prožila jsem si je a je na čase prožívat nové. A prožívat je jinak. Nelituju toho kluka, co ztrácím a vítám tu holku, co získávám. Jedním jsem byla a druhou budu a řekla bych, že to ještě bude jízda :-)

Ten kluk byl uťáplý introvert, co netušil, jak se bavit s lidmi. Ta holka najednou zapadá do společnosti a nemá problém s mezilidskou komunikací. Mám ji pro to ráda, ale stejně jsem měla ráda i toho studentíka, co čítával stovky knížek za rok. Ale jeho čas přešel a teď je čas pro ni.

A přitom jsem to pořád já, ať už si říkám jakkoli :-)

Jsem se sebou srovnaná. Sice mažu a upravuji svoji osobní historii, kde můžu, ale dělám to spíš pro pohodu okolí a pro sebe, abych tu kapitolu života uzavřela a zapečetila, než z nenávisti k tomu, kým jsem byla. Ano, trpěla jsem tehdy neskutečnou nepohodou, která teď odplouvá každým dnem, ale to není důvod k nenávisti.

Jsem jen já, pořád, od vždy a navždy.

Krásné svátky a ať se Vám plní nejtajnější sny a přání :-)

4 Šárka Šárka | 23. prosince 2015 v 11:36 | Reagovat

[2]:
Co by mělo být povinou výbavou pro MtF?
Především stát se splachovací, pokud již splachovací není!
Povinná výbava pro MtF by měla být "splachovací hlava" s nedostatkem skutečných reálných informací, aby MtF přežila přeměnu a srs operaci, a aby pak nasledně přežívala ve společnosti mezi lidmi. Né každá MtF toho splachovacího stavu však dosáhne aby dokázala jakž takž žít nebo alespoň přežívat.

Šatičky není vůbec těžké obléci a vydat se v nich kamkoliv. Důležité je obrnit se flegmatismem, nic si nepřipoštět a hrát si na člověka, kterého nenasereš, zkrátka být splachovacím člověkem.

Uf.
Chtěla jsem fungovat a žít po přeměně konečně normálně v klidu jako žena a ne jen jako splachovací člověk, který se musí stále smiřovat s kompromisy a s čímkoliv nepříjemným 8-O  :-? ???  :-|

Přeji ti Vlasti hezké a příjemné vánoční svátky a abys v příštím roce dosáhla vysněného vysvobození a vysněné nirvány!

Splachovací hlavy vzhůru ;-)

5 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 19:37 | Reagovat

[3]: Jak si tak čtu vaše příspěvky, tak mě napadá že jsou mnohem lepší než to co píšu sama. Zvláště u Zuzky to platí dvojnásob.
Mám nápad: příště vymyslím jen název a napíšu úvod a ostatní nechám na vás! A bude to zároveň vrchol minimalismu.

6 Zuzana Zuzana | 23. prosince 2015 v 20:52 | Reagovat

[5]: Ale no tak, Vlasti :-) To už bych si musela psát vlastní blog! :-)

7 Nikča Nikča | 24. prosince 2015 v 16:14 | Reagovat

[4]: Hlavní cíl sexuologů je naučit MtF - být splachovací, pokud to dokáží transsexualita je vyléčená aniž by došlo ke skutečné léčbě.

Některé na tuto hru sexuologů přistupují hned.

Ale zaráží mě teda jedno, když jsou splachovací a ignorují, co si lidi myslí, o co jim šlo při léčbě? Jen  oblečení?
Asi ano, jinak by jim mohlo být jedno, že jsou pro lidi kluci a neřešit transsexualitu.

8 Nikča Nikča | 24. prosince 2015 v 16:18 | Reagovat

[3]: To je zajímavý, jak se někdo naučí o sobě uvažovat jako o holce a předtím o sobě uvažuje jako o klukovi.

Taky bych to tak chtěla mít...

jenže já od první třídy o sobě uvažuji jako o holce a to jsou ty utrapy, vím, že jsem holka  a ostatní mě považují za kluka. šílený

9 Zuzana Zuzana | 24. prosince 2015 v 19:20 | Reagovat

[8]: To chápeš špatně :-) Já se vždycky víceméně brala jako holku. Ale nějak se mi tyhle věci dařilo držet oddělené od hlavního proudu myšlení, než to už prostě nešlo dál. A naučit se uvažovat... Záleží na tom, jak to myslíš. Sémanticky přepínat mezi mužským a ženským rodem je v pohodě. Ale vypnout nebo nějak přehodit ten pocit hluboko uvnitř, který mi říká, ke kterému pohlaví skutečně patřím... To nejde. Ten jsem prostě jen izolovala,odstřihla,nemyslela na to. Nuceně zapomněla. No, pak jsem se po letech a letech složila a už to nešlo,moje hlava už začala spotřebovávat víc energie na udržení statu quo sama v sobě než na okolní svět. Nastal čas stát se sama sebou :-)

10 Nička Nička | 24. prosince 2015 v 20:42 | Reagovat

[9]: Tak píšeš to jen trochu špatně, to já bych zase chtěla být klukem a nemůžu s tím pocitem, že jsem holka to nejde. Ale bylo by to fajn.

A stát se sama sebou chceš docílit jak?

11 Zuzana Zuzana | 25. prosince 2015 v 0:00 | Reagovat

[10]: Už dociluji. Přestala jsem se prát sama se sebou a přijala jsem, kdo jsem, nechala jsem ty svoje oddělené části splynout, dovolila jsem si prožívat všechny ty myšlenky a nápady bez filtrů a zákazů. Zní to divně, ale jinak ten proces v hlavě asi popsat nedokážu. K tomu hormony a další veselé prkotiny kolem a najednou začínám mít zase čas a náladu se věnovat životu kolem :-)

12 Nikča Nikča | 25. prosince 2015 v 14:10 | Reagovat

[11]: Jakýpak myšlenky, nápady? :)

tak to máš fajn, u mě to jsou soustavné deprese od začátku řešení transsexuality. Stalo se to, co jsem očekávala a že lékařský přístup je mizerný.

13 Nikča Nikča | 25. prosince 2015 v 14:19 | Reagovat

Prostě to,co svazuje každou holku od řešení. Budu vypadat jako žena?

A v dnešní době řešit a žít v nejistotě, jestli budu a nebo to bude pořád mizerný.

Ono totiž?
žít a ignorovat identitu...

líší se to nějak o léčby transsexuality  současně? - mužské tělo a nějak prezentovat identitu, to je taky ignorace identity, jelikžo lidi neberou daleko větší blbosti, natožpak identitu ženskou v mužském těle.

14 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 25. prosince 2015 v 15:26 | Reagovat

[13]: Nikčo Lenko,a kdoví pod jakým divným jménem tady ještě vystupujes.
Už dost, neumíš nic jiného než stále na něco nadávat do někoho se navazet nebo vymyslet lži kolem Ts.
Dříve jsem se na tebe a tobě podobné dívala podobně jako na nechutné zvířátka v zoo. Sice znechucena, ale do určité míry se bavící tím jak tady vyvádíte.
Jenže to tady čtou lidé kteří váhají a neví jak dál. Jsou nešťastní. A z diskuze tady můžou získat pocit že Ts holky jsou jen prostě zapšklé hadavé obludy, kterých se okolí štítí.
Jako jsem to před X lety chytla já a nechtěla s Transexualitou nic mít. Nechtěla být obludu jako jste vy! Jedno jestli duševní či i od pohledu.
Teď vím jak jsem se mýlila. Znám spoustu úžasných a krásných holek a nedivím se že většina z nich stejne jako já nechce být s Ts spojována.
A kvůli vám podobných jsem se X let trápila! Je krásné být sama sebou je krásné být pěknou ženskou. A dobře vám tak, jestli to takhle nemáš, nezasloužíš si to. Stejně jako to aby jsi psala příspěvky na můj blog. Simsala bim jdeš do blokace.

Krásné Vánoce všem lidem dobré vůle!
A dělejme raději vánoční zázraky než lhaní a kopání do ostatních !

15 Nicka Nicka | 25. prosince 2015 v 16:29 | Reagovat

[14]: Tak blokuj.

Ale právě mým cílem je, aby se tu nastavila HRT účinná tak, aby se žádná holka nebála řešit transsexualitu, že bude vypadat jako chlap.

Ale k tomu tu není právě podpora, nikdo nechce vidět tyto problém. A když má holka problém, tak ji ostatní budou ještě více ponižovat.

Proč páchá lidí s transsexualitou kolem 40% sebevraždu? že je to tu momentálně hodně špatně nastaveno.

Tak přestante být slepý před utrpením a pojde se podpořit ke změnám.

Samotné holky lékaři odbudou - ale když se spojí skupina, tak to už nepůjde.

Tak pojdme se spojit a říci -chceme vypadat jako ženy a ne jak chlapi!

16 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 25. prosince 2015 v 16:55 | Reagovat

[15]: napíšu to tady naposledy, i když myslím že tvé hlavě zabednene to asi nedojde nikdy!  
Přeměna není v doktorech! Přeměna je v nás v naší hlavě je to náš boj! Doktoři nám s tím jen Hrt pomůžou!!!! Nelze ležet na zádech a čekat jak že mě bude krásná slečna!!!!
Je to dřina sebezapreni boj a kdoví co ještě.
Znám osobně oba případy jak to může dopadnout!  A ne z fotek ale osobně!  člověk nechápe kam zmizel ten ošklivý chlapak a kde se vzala ta senzační a krásná holka. Jenže samo to nepřišlo!!!!
Tohle samozřejmě nepíšu pro tebe Nicko, tebe beru za ten opačný případ. Který si nikdy nepřipustí, že chyba je v něm, ne v doktorech.
Na druhou stranu když mám dva metry a nohu padesát dva tak taky musím zvážit jak moc se mi povede být ženou pro ostatní.
Tohle píšu protože nikde člověk nenajde ty úžasné a povedené přeměny. Kdo by se taky pak chtěl prezentovat jako Ts když nemusí. Nejlíp vše zahodit za hlavu a žít si už jen ten svůj čistě ženský život!
A nejsenzacnejsi na všem je ze to jde!
Jen pochopit dámy že sami to nepřijde.

17 Nicka Nicka | 25. prosince 2015 v 16:58 | Reagovat

[11]: Tím nechci říci, že si za to ty 4 osoby můžou třeba...

ale ono v tomto lékařským přístupu jim nic moc nezbývá se na to tělo adaptovat.

Což není moje cesta a udělám vše proto, abych měla ženské tělo, ale chci to dostupný všem holkám :)

18 Nicka Nicka | 25. prosince 2015 v 17:01 | Reagovat

Chyba není v doktorech - kvůli tomuto se právě nic nezmění.

Tak si tu nechte předepisovat mini dávky estrogenu dále.

Ve světě jsou na tom daleko lépe, ono je totiž jasný, že to tělo mužský se jen tak na ženské nezmění bez působení estradiolu.

19 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 25. prosince 2015 v 17:11 | Reagovat

[17]: Tak bojuj, žijeme v demokratickém státě a pokud neomezis svobodu někoho jiného můžeš bojovat za co chceš.
Jen ne tady na blogu!
Zálož si svůj vlastní blog, Třeba vlastní neziskovou organizaci, nebo politickou stranu mírného pokroku v mezích zákona.
Já se zatím skočím kouknout do zrcadla na to jak krásně to Hrt nefunguje :-P

20 Zuzana Zuzana | 26. prosince 2015 v 0:22 | Reagovat

[12]:

[13]:

[15]:

[17]:

Dovolím si přisadit k Vlastě a říct to trochu jinými slovy, pak už na tebe nebudu reagovat, scénář je u tebe pořád stejný - nový nickname (zatím jsem napočítala za tu dobu, co čtu blogy, tři jistě a další dva možná), pár příspěvků se chováš "normálně" a pak zase ty monotematické hlody.

Mám z tebe pocit, jako bys sice opravdu trpěla gender dysforií, ale čekáš, že za tebe někdo oddře přeměnu a bác, je tu žena. Navíc trpíš podivnými představami, co je vlastně všechno možné zařídit pomocí HRT, jako by existovalo magické správné dávkování, co ti zařídí i že se zmenšíš na 155 cm ze 190, narostou ti prsa čtverky, kompletně se zvrátí pubertální mutace hlasu a podobně. Prostě jak rozmazlené děcko, co si odmítá uznat realitu a přijmout ji, žít v ní.

Přeměna není sranda. Nikdo ji za tebe neudělá, i kdybychom se všechny spojily dohromady, nikdo neudělá kliniku s názvem "My Fair Lady", ze které by po roce kondiciování, šílených plastikách  a dávkách hormonů, co by odrovnaly játra a ledviny do dvou let, vyjížděly novodobé Audrey Hepburn.

Přeměna je něco, do čeho jdeš, protože musíš, protože přepsat mozek nejde, tělo celkem jo. Ale musíš to mít v hlavě srovnané, vědět kdo jsi a tohle dostat i ven. Chování ženy tě nikdo nenaučí, co to taky vlastně je? Co dělá ženu ženou? Vždyť je to souhrn mnoha a mnoha navzájem nesouvisejících znaků. To musí jít z tebe - jestli jsi opravdu ženská a neosciluješ hodně hluboko uvnitř mezi dvěma stavy myšlení, jde to samo. Líčení, účes, depilace - to dělá hodně. Vidělas někdy třicetiletou holku, co se třeba rok neholila, nebarvila vlasy, nečesala? Dost možná by pro tebe jako holka vůbec nevypadala. Fyzický vzhled - většina lidí má víceméně rysy obojího pohlaví, takže stačí HRT aby to posunula na druhou stranu a na těžší případy jsou tu plastiky. Hlas - potřebuješ reedukaci. Dá se to naučit, fakt že jo. Proboha, Lábus roky mluví Marge v Simpsonech a pamatuju si svoje dávné překvapení, že ji mluví chlap! A HRT na hlas vliv prakticky nemá - po letech ti pomůže mít ten hlas trochu harmoničtější, ale ty změny v pubertě jsou prostě trvalé. Stejně jako testosteron nezmizí holce už vyrostlá prsa, tak chlapovi estrogen nezmění hlasivky. Ale všechno tohle je o tobě, ne o doktorech. Doktor ti dá HRT, která, jak jsem vysvětlila, není samospásná i kdyby ses nechávala měřit v laborce co týden a nechávala si píchat dávky odměřené podle výsledků na pikolitry účinné látky. Dostaneš pár rad. Zbytek je na tobě - najít si kamarádky, rady na internetu, dobrou kadeřnici (mám kamarádku, normální ženu, která má kouty do půlky hlavy - a od puberty se na dvacet způsobů umí učesat tak, aby to nebylo vidět)... naučit se mluvit, hýbat, reagovat (a spousta věcí přijde sama, protože valná část z nás toho chlapa opravdu většinu života jen předstírá)... ale každá z nás jsme totálně jiná a nikdo ti nebude říkat kým a jak máš být, na to si musíš přijít sama! Když to nedokážeš, máš nejspíš i jiný problém, než jen transsexualitu a na to doktoři jsou taky... jen se jim říká psychoterapeuti a řeší tě komplexně. A musíš si najít toho svého, protože fakt nemůžeš čekat, že naklušeš někam na kliniku a hned narazíš na perfektního terapeuta, se kterým si padnete okamžitě do noty a vyřešíš s ním svoje problémy. Doktoři jsou taky jen lidi a neexistuje univerzální doktor pro každého, zvlášť v případě, kdy neřešíš tak "jednoduchý" problém jako je prosté "fyzično". Přeměna je komplexní záležitost, kde jde psychika i fyzično ruku v ruce - a fakt není výhra, když se povede perfektní tělo a psychika je v háji. Lepší jakž takž tělo, jakž takž psychika - a ono to funguje! Větší půlku ženskosti dělají projevy a chování, ne jen tělo, proboha!

Na závěr si nechávám oblíbenou SRS. Mně osobně je silně jedno, jestli si to někdo chce ze strachu z operace, případně z dalších (hlavně zdravotních) důvodů nechat, jen mi je divné, pokud si to chce nechat, protože se mu to tam vyloženě líbí nebo dokonce chce dál souložit v chlapském režimu. To je poněkud creepy, vypůjčím si anglické slůvko. Uznávám, že nějací takoví lidé nejspíš jsou, ale to pak nejsou ženské, ale něco ... mezi. Ve chvíli, kdy je člověk zdravý, je srovnaný s tím, co jej čeká, zná limity, má odhodlání... tak nevidím důvod, proč to nerisknout. Čekat věčně na to, že vědci vyvinou úžasný způsob, jak geneticky vypěstovat orgány opačného pohlaví a pak je přenést do živého těla se stoprocentní funkčností a podobně, taky nejde. Doktoři dělají co můžou a to, co umí dneska, by před dvaceti lety bylo jako zjevení. A za dvacet let to bude ještě lepší. Ale my žijeme teď a tady. Rozmlouvat operace je blbost a nezažila jsem ani, že by někdo do té operace někoho ve skutečnosti nutil. Pokud někdo takový pocit, že do něj někdo hučí, aby to provedl, má, tak by si měl nechat proklepnout mozek, jestli má ještě vůbec schopnost mít zodpovědnost za sebe sama.

Trochu jsem se rozohnila a mám z předchozích případů pocit, že to stejně pochopíš úplně jinak a naroubuješ to na svoje haluze, ale já mám aspoň lepší pocit, že jsem se zase jednou pokusila. Teď si od toho dám na pár týdnů zase ráda pauzu. A jak říká Vlasta - založ si vlastní blog a nesnaž se pořád totálně monotematicky psát na cizí, kde jenom mateš lidi rádoby věcnými argumenty, které ale mají jako podklady jen tvoje pocity a dojmy. Kdybys měla vlastní blog, třeba bys i dostávala lepší zpětnou vazbu než v tebou a Šárkou rozpoutávaných flamewarech v komentářích na cizích blozích. A navíc bys mohla sama blokovat tobě se nehodící komentáře... vytvořila by sis svoji vlastní sociální bublinu. Zajímalo by mě, kolik lidí bys v ní měla.

21 Nicka Nicka | 26. prosince 2015 v 9:16 | Reagovat

[20]: "chování ženy" - jako žena se chovám od mala, jelikž žena jsem, holka jsem:) Nikdy jsem se nestotožnila s tím být s mužem, byla jsem vždycky  sama sebou.

ale podle těla mě škatulkují lidi na kluka. Bez ženského těla člověk není přijat jako žena.

Nejdůležitější je obličej, podle toho lidi škatulkují, mě 100% oslovují jako holku dokud nevidí obličej - pak už jsem pro ně zženštilý kluk a ne holka.
Taky jsou z toho šíleně překvapení, vidí holku a najednou prásk v obličeji chlap.
S tímto ksichtem, tělem žiji dlouho a vím, že beze změny žít s ním nemůžu.
Tu nejde o 155 cm, ale tu jde o změnu tkání na kostře na ženské a bez působení hormonů to nejde.

Mám špatně rozložené měkké tkáně, kosti super. Dávala jsem fotky na zahraničí fora a tam mi jasně řekli, že to je bez působení estrogenu a říkali, že je to šílený lékařský přístup.

22 Nicka Nicka | 26. prosince 2015 v 9:21 | Reagovat

[20]: "chování ženy" - jako žena se chovám od mala, jelikž žena jsem, holka jsem:) Nikdy jsem se nestotožnila s tím být s mužem, byla jsem vždycky  sama sebou.

ale podle těla mě škatulkují lidi na kluka. Bez ženského těla člověk není přijat jako žena.

Nejdůležitější je obličej, podle toho lidi škatulkují, mě 100% oslovují jako holku dokud nevidí obličej - pak už jsem pro ně zženštilý kluk a ne holka.
Taky jsou z toho šíleně překvapení, vidí holku a najednou prásk v obličeji chlap.
S tímto ksichtem, tělem žiji dlouho a vím, že beze změny žít s ním nemůžu.
Tu nejde o 155 cm, ale tu jde o změnu tkání na kostře na ženské a bez působení hormonů to nejde.

Mám špatně rozložené měkké tkáně, kosti super. Dávala jsem fotky na zahraničí fora a tam mi jasně řekli, že to je bez působení estrogenu a říkali, že je to šílený lékařský přístup.

A toto jsem chtěla mezi trans mnohokrát na živo řešit-místo změny mužského těla to otočily na oblečení, líčení.
Tak sorry transsexualitya je problém oblečení a líčení? co to je za blbost?

23 Nicka Nicka | 26. prosince 2015 v 9:30 | Reagovat

Prsa dost zmízí - tuk z nich jde pryč , když je odebran estrogen. Ale ukázka jaký vliv mají hormony na tuk.
A hlas právě také:"Dalším výborným poznatkem, kterému jsem až dosud nevěřila a logicky ho nechápu je to, že estrogeny mají vliv na zvýšení hlasu! (Proto se také čeká s operací hlasivek na to, jak zaberou hormony.) Prý záleží na tělesných dispozicích hlasivek a taky na tom, kolik je tam místa" zdroj otereze.blog.cz.s55.en.wbprx.com/1406/seminar-o-transsexualite-ve-vondrackove-poslucharne
Měla jsem právě jednu dobu opačnou mutaci, ale nedokončila se.
Díky za rady, ale asi netuším, co to je strach - být označena za muže a nebo za transvestitu. Za toho mě taky jednou označili a to chodím normálně v unisexu, bez líčení - ale prostě v hospodě - "je to buzík, má prsa, je to transvestia"
A proti tomu chtějí, aby jsme byli splachovací.
Ne skutečně neřeším transsexualitu, abych tu běhala dále s mužským tělem.
zábava toto poslouchat.

24 Šárka Šárka | 26. prosince 2015 v 12:08 | Reagovat

[20]: Tím jsi vlastně potvrdila jen to, že transsexualita - změna pohlaví z muže na ženu není pro žádné slabší a bázlivé povahy, ale jen pro opravdové silné nátury a splachovací chlapáky.

Až mi z tohoto čtění běhá mráz po zádech O_O a v úších zní slogan jedné reklamy "Chlapi sobě"

25 Nicka Nicka | 26. prosince 2015 v 17:07 | Reagovat

[24]: Ano takhle to někdy vypadá.

Ale omlouvá ji, že před měsícem ještě psala, že není ani v RLT. Tedka už rozdává rady do života, trochu soudnosti to chce.

Třeba nejlepší jsou rady k ohledně sexuologa - mám za sebou 5 sexuologů. Tedka ten poslední je nejlepší, ale ono pořád se jich o něco prosit je deprimující.
To co jsem zažila od sexuologů je šílený, je to na knihu - Perly ze sexuologické ordinace.

Nejvíce traumatické byl od mojí bývalé sexuoložky - že se bojím do RLT a že mě seznámí s někým, kdo má po všem, používala o té o sobě mužský rod a říkala:" že má třeba radost když na něj chuligáni pokřikují, když má růžové tričko, jestli je chlap a nebo ženská"...

a tak já na to jentak kývla...smutné poznání, vypadala jako muž...

tak to mě vyděsila a hned jsem utekla od této doktorky.

ale jako ono to není nikde o moc lepší. Bohužel

26 Nicka Nicka | 26. prosince 2015 v 17:53 | Reagovat

[20]:  "co by odrovnaly játra a ledviny do dvou let"

játra ti odrovná právě androcur,kterej do tebe lékaři chtějí cpát do konce života. Mně to říkají, že je to nutný brát...

Kdyby daly vyšší dávky estradiolu - neškodí to a naopak vyšší dávka blokuje spolehlivě LH, FSH, tím se sníží produkce testosteronu a nemusí se brát blokátory, které mají daleko více nežadoucích učinku.

A nebo třeba po operaci produkci z nadledvin - snižuje progesteron. Prostě v těle koluje více progesteronu a snižuje se produkce steroidních hormůnů z nadledvin. Ověřeno měřením.
Zase vše, co se v těle změní na přírodní progesteron, estradiol.

27 Lucka Lucka | 26. prosince 2015 v 22:54 | Reagovat

[14]: zapšklé jsou.
Chlap bude chlapem i v sukni Vlastimile.
ale to víš ´´sama´´ dobře že. ;-)
nemůžeš se cítit jako žena vedle žen, pokud ses jako žena nenarodila, to je uděl trandáku :-D

28 Vlasti Vlasti | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 23:26 | Reagovat

[Smazaný komentář] Ano ano moudrá slova od proslavené lingvistky a blogerky vždy potěší na duši. Btw původní neopravenou verzi tvého senzačního článku i s "nevěl" máme zazalohovanou a nějaká dobrá duše a já to nebyla ji poslala na Ústav pro jazyk český i s kontaktem na tvůj blog. Protože tohle se opravdu nevidí a věřím, že to tam bude perlička pro pobavení na konci roku!
A tady pro neznalé ať to nemusí hledat:
http://luckatea.blog.cz

29 Lucka Lucka | 27. prosince 2015 v 0:06 | Reagovat

tobě je do toho prd jak já píšu, asi máš ze sebe depku a pokud se musíš u komentářů schovávat za jiné jméno, jsi jen hnusný troll, baví tě prudit ostatní. nelez na muj blog. napsat ti to do zprávy nestačí, třeba to pomůže napsat tady.

30 Šárka Šárka | 27. prosince 2015 v 12:56 | Reagovat

[20]: A víš proč musí být transsexuálové splachovací?

Protože, přestože podstoupí nelehkou léčbu, a operaci (navíc s předem nejistými výsledky), tak o nich společnost má stejně mínění jen jako o přeoperovaných mužích. Média tak rádi o nich píší jako o přeoperovaných mužích, např. "přeoperovaný muž se stal ženou roku"
http://ona.idnes.cz/caitlyn-jennerova-zena-roku-2015-glamour-dya-/spolecnost.aspx?c=A151110_130420_spolecnost_zar
(o to více mě to mrzí, že to je ke všemu na webu určeném pro ženy!)

Takže přesto, že je tady obrovský zájem a tlak státu, společnosti a sexuologů mít transsexuály pod kontrolou a podmiňovat jejich identitu přeoperováním genitálu nebo alespon kastrací, tak stejně je společnost vnímá jen jako méněcěné lidi, jako přeoperované muže, které může jakkoliv zesměšňovat, ponižovat a urážet veřejně či v médiích.
Tak pak se nedivím, těm různým travesti a queer existencím co chodí pochodovat do pochodů pride, že se zmalují a vezmou sexy prádlo, a jako zmalovaní chlapi pak vystrkují zadní část těla (zpětná vazba a odraz vůči homofobii a xenofobii) té omezené homofobně xenofobní společnosti, která tu jako na že prý není, ale přesto tady naplno neustále bují.
To jak média prezentují transsexuály a jak transexuály pojímá či naopak plně ignoruje česká kultura je již mnohaletý neutěšený fakt a ne výmysl. A také to jak někteří čeští sexuologové respektují a jak jednají s trans lidmi, to je také velmi smutná realita kterou trans lidé zažívají a tudíž proto musí být trans lidé splachovací, aby nespáchali ti slabší (nesplachovací) jedinci v takovéto společnosti raději sebevraždu.

Dělej/te si iluze jak Vás MtF společnost bere jako plnohodnotné ženy.
Spláchněte se, a ono se Vám třeba zase na chvíli uleví.

31 slniecko slniecko | E-mail | 27. prosince 2015 v 18:26 | Reagovat

[28]: Vase utoky a vysmievanie sa Lucke su ubohe a velmi prizemne.
Nemusi mat predsa kazdy TS skoncenu vysoku skolu aby dokonale ovladal gramatiku. Vsetci ste v podstate rovnaki a borite sa s rovnakym problemom...
Inak, nic v zlom , Vlasta, z Tvojho pisania mam velmi silny pocit ze ides na nejakych drogach, take skakanie z myslienky na myslienku a potom na nejaky nezmysel sa len tak nevidi.... 8-)

32 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 19:08 | Reagovat

[31]: Ano jistě trefila jsi to! Jsem na drogách beru tři úžasné tabletky denně. Mám pravidelně euforii, kdykoliv se podívám do zrcadla, když mě cizí muž pomůže přenést, těžkou věc. Když mě balí moderátor z rádia. nebo nesmělý mládenec koupí svařák abych se zahřála.
Je to silně navykové a nebezpečné.

Btw Lucka
Ano máme z jejího blogu legraci, ale necháváme jí na pokoji. Jenže včera to už opravdu nešlo.
Původní neopravená verze článku byla šílená, takhle by to nenapsalo osmileté zaostalé dítě. Takové hrubky na to snad musí být speciální školení. viz "Nevěla"
Rýpla jsem si jedním celkem neškodným komentářem a zařídila to i tak aby po chvilce hledání přišla na to odkud vítr vane.
Mohla si to opravit nebo spíše někým opravit a můj koment a i ostatní na tohle téma smazat.

Jenže néééé to by nebyla naše Lucka :-D místo mazání můj koment zkopírovala a x krát si ho tam sama naklikala, aby mohla brečet jak jí ničím blog nervy náladu a auru. A jsem největší lotr na světě v jedné řadě s bin Ladinem a Kim Čong-ilem :-)

Ne, Slniečko mýlíš se! Nejsme na jedné lodi, jak mi Milá Lucka sama potvrdila svým málo slušným emailem. Který světe div se nebyl od ní první a pevně doufám že ani poslední :-) pobavil mě skoro tak dobře jako její článek.

Blogování zdar!

33 Tereza Tereza | Web | 27. prosince 2015 v 19:12 | Reagovat

[27]: Absolutně nechápu, jak jedna transsexuální slečna pomlouvá druhou a označuje ji za tranďáka.
To je stejné, jako kdyby jeden gay křičel na druhého, že je teplouš :D
Posloucháte se někdy?

[31]:
slniecko promiň, ale jazyk je kulturní dědictví, poklad každého národa. Já češtinu miluju a tak u Lucky trpím.

Není pravda, že ke správnému jazykovému projevu musí být vysoká škola. Vše potřebné nás naučí na základní škole a je na nás, zda se rozhodneme svou chabou gramatiku zvládnout nebo ne. Nekritizuji, že někdo neumí gramatiku, protože je dysgrafik. Ale nemůžu se na to vymlouvat. Kritizuji jazykový projev na veřejnosti. Takový člověk by se měl hodně rozmyslet, zda má smysl něco sdělovat světu. (Odpovím si za ní: nemá. Opravdu to musím říct, protože tak obrovské hrubky není možné takhle veřejně vštěpovat lidem. Jak by to potom s naším jazykem vypadalo? Každý normální čtenář si toho musí všimnout a kroutit se při čtení. Když už se rozhodnu vystupovat na veřejnosti, musím mít nějakou úroveň a pokud jí nemám v psaní, nezvolím si psaní, protože když neumím malovat, taky nemaluju a když neumím hrát na klavír, nehraju na něj, protože by to dopadlo stejně špatně, jako to dopadlo u Lucky s gramatikou).

Hrubky, velká písmena, čárky...to všechno chápu (ač i to jde naučit), ale "abych nevěla do příkopu" už je nad hranicí snesitelnosti rovnající se prznění češtiny, které se mi nelíbí. To se prostě nedá číst a celý ten článek ještě v původním znění (před opravami) jsem poslala na Ústav pro jazyk český, protože tohle je tak výjimečný příklad jazykového projevu, že to stojí zato zarchivovat. Ještě, že se toho nedožil Dobrovský.

A na drogách jede Lucie s tím jejím "nevěla".
To může mít jedině po lysohlávkách, protože ve chvíli, než to opravila, to byl jediný výskyt tohoto slova v uvedeném smyslu na téhle planetě.

34 slniecko slniecko | E-mail | 27. prosince 2015 v 19:28 | Reagovat

[32]: Terezka, jedine Tvoje clanky maju hlavu a patu, co sa tyka obsahu aj stylistiky... aj ked nie vzdy sa stotoznujem s Tvojim nazorom.
Vsetky ostatne su prudko amaterske pokusy o pisanie.
Cele Vase utocenie na Luciu je naozaj prizemne? Chodite po ulici a opravujete ludi co sa nevedia vyjadrovat? Lucia napisala ze je dyslekticka, tak to jednoducho tolerujte, je to taky problem?
Vlasta, mas velku zabavu s ludi s postihnutim? Poznam osobne cloveka s Dawnovym syndromom, ktory charakterom a urovnou strci vacsinu z vas do vrecka....
Pisat anonymne a urazlivo je podla Teba ok? Ak Ti Lucia napisala mail, vyries si to s nou mailom a neodvolavaj sa verejne na vasu sukromnu korespondenciu.
Spravate sa hrozne, vsetky a je mi z toho smutno... pretoze skutocne ci chcete alebo nie, ste na jednej lodi...
Su sviatky, ani teraz si neviete dat pokoj?

35 Nicka Nicka | 27. prosince 2015 v 19:42 | Reagovat

[33]: Nemysli si,že je to mezi gay nějak lepší , určitě ne :))

A  třeba mezi lesbama nesnaší  bisexuálky dost a při tom minimálně 90% s chlapem vztah mělo.

36 Tereza Tereza | Web | 27. prosince 2015 v 19:49 | Reagovat

[34]:
Já vím, ale stojím si zatím, že ten, kdo se vyjadřuje veřejně, by měl svůj mateřský jazyk ovládat.

Vzhledem ke vrozeným nedostatkům není možné tyto poruchy vyléčit, avšak intenzivní nápravou je lze kompenzovat.

Lucka evidentně své "postižení" nikdy neřešila, protože možná sice trpí dyslexií nebo disgrafií, jak píše, ale to jak nezvládá gramatiku je typická disortografie (hyperaktivní typ).

Ale je pravda, že nedávno proběhla internetem zpráva o modelce s downovým syndromem, takže vlastně proč ze svého postižení neudělat výhodu?

Normálně česky píše kde kdo. Jako Lucka jen děti ve druhé třídě.

Ať píše. Ale ať píše proboha česky.

"Víte, já neumím hrát na klavír, ale hraju, protože mě to baví."
"Ty chudáčku, to je smutné, že to neumíš. Jen hezky hraj. My tě všichni budeme rádi poslouchat."

37 Tereza Tereza | Web | 27. prosince 2015 v 19:54 | Reagovat

...kdyby si tam aspoň zapla tu kontrolu pravopisu, jenže to by měla podtržené každé slovo :-/

38 Tereza Tereza | Web | 27. prosince 2015 v 19:56 | Reagovat

[36]: jo a Lucko, nezapomeň si to zase opravit na blogu (že jsi dysortografička), jako jiné opravy, které tam uděláš, když tě na to upozorním, ale mě už to nebaví hrát si na kontrolu tvého pravopisu. Piš dál, ale já to číst prostě nemůžu, trhá mi to moje vlastenecké české srdce.

39 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 27. prosince 2015 v 20:07 | Reagovat

[32]: jazyk je jen prostředek komunikace, nemusíme si z něj dělat zlatý tele. IMHO by si i se čtením hrubek poradila, že jí promluvila outfit, to už je horší :)
on je taky veřejný projev a veřejný projev. Jiné věci snese blog a jinak mluví prezident ve státním rozhlasu. OK blbej příklad.

S tím pomlouváním bych byl taky opatrný. Vy de fakto označujete za transky všechny co nemají SRS jako hlavní cíl. BTW kam by jste zařadila Caitlyn Jenner? A naproti tomu, když se kouknu co mají některé vaše oficiální "zakleté princezny" na internetech za galerie...

40 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 20:20 | Reagovat

[34]: Líbí se mi jak se zastáváš kamarádky i když vlastně trošku šišatě. Z toho co jsi napsala vyplývá, že bereš Lucku jako postiženou Downovým syndromem :-)
Ne, vím co jsi chtěla napsat: jen sejmout protivnou a hnusnou Vlastu, která deptá kamarádku. Což je milé :-) Bohužel Vlasta se nedá.
Já se nevysmívala nikomu s downovým syndromem, bože jen to ne :-)Ale to určitě víš.
Já se vysmívala Lucce, protože si to prostě a jednoduše zasloužila. A vůbec ne anonymně, když jsem nechala kontakt na sebe.  
Přiznávám že by to šlo i trošku méňe drsně, ale za tím forkem si stojím dle reakcí ostatních pobavil, hlavně tím že tnul do živého.
Opravdu se mýlíš já nikdy neklesnu na uroveň abych zveřejňovala nebo odpovídala na milé mailíky co mi psala :-)

A znovu opakuji, nejsme všechny TS ženy na stejné lodi. A s Lucy už vůbec ne, protože ona je přeci dle svého vyjádření Bio žena s hormonálními problémy :-) A já jí úplně vše co napsala věřím! :-)

41 Tereza Tereza | Web | 27. prosince 2015 v 20:25 | Reagovat

[39]: Tvrdím, že Lucky jazykový projev žádný jiný dostupný projev (záměrně nezprzněný) na internetu netrumfne.
Jestli někdo najde něco šílenějšího, než "abych nevěla do příkopu", tak sním svůj klobouk :) (který nemám)

42 Šárka Šárka | 27. prosince 2015 v 20:25 | Reagovat

[36]: Co kdybys takto Terezo brojila, kritizovala a vydávala aktivitu proti zdravotníkům co neumějí dobře řešit léčbu a srs operaci u transsexuálů MtF?
To by se nám ulevilo.
Z toho máš ale vítr kritizovat a útočit proti zdravotníkům kteří nezvládají nedokonalou léčbu a srs operace u MtF pacientek, a  tak raději nechutně atakuješ do vlastních řad, tam je útočení a kritika tak jednoduchá a snadná.

Nejsi spokojená s výsledekm léčby a srs operace nebo čím to? Zdáš se mi jaksi zatrpklá a zahořklá, a jako kdyby jsi si vybíjela své neštěští a nespokojenost na jiných. ;-)

Ta společná pomyslná loď, na které se plaví transsexuálové, nebude to náhodou TITANIC 8-O  O_O  ???

43 Lucka Lucka | 27. prosince 2015 v 20:29 | Reagovat

[32]: to je zajímavé že ty tvoje komentáře byli vždycky trošku jiné, nevymýšlej žes to nenapsala 4x, lžeš. seš hnusnej člověk co leze na můj blog jen provokovat a nebylo to poprvé. prostě transka s problémem.

[33]: jo poslouchám se, asi s tím má problém jinak by neměla potřebu bezdůvodných utoků, navíc pod falešnými nicky.hnus. tak koukám Terezo že ten hnusný komentář předtím byl asi od tebe.
jděte se bodnout, já vás tam lézt nenutím.

můžete mi.

44 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 20:42 | Reagovat

[43]: Ano, Ano, Ano, Lucka milá a nad věcí tak jak ji známe a jak jí máme rádi.
Sice nikdo nepochopil co tím chtěl básník říct ale co. Tady do diskuze nám už chyběla jen ta lingvistická hříšnice :-)

45 slniecko slniecko | 27. prosince 2015 v 20:45 | Reagovat

[40]: skoda reagovat Vlasti, nechces chapat, nemam za ciel nikoho zhadzovat, ani si nemyslim ze si hnusna, protivna ano, ale to je obcas kazdy.
Nepaci sa mi len ako sa k sebe navzajom  spravate... a mimochodom vsetky sa snazite okoloe presvedcit ze ste viac zeny ako biologicke :-D
Tot posledny komentar z mojej strany, kludne sa povysujte jedna nad druhu aj dalej :-)

46 Niki Niki | 27. prosince 2015 v 20:50 | Reagovat

[42]: Vážená Šárko,
se zdravotníky a špatnou SRS operací máš problém akorát TY, tak proč by to měla dělat?

47 Lucka Lucka | 27. prosince 2015 v 21:04 | Reagovat

[44]: co jsem chtěla říct.
ty jsi ten hnusný komentář napsala na můj blog čtyřikrát, né já, to jsou kecy, víš to moc dobře.

a ty tři komenty předtím byly od Terez, taky pod dvěma falešnými nicky.

jak dospělé.

chudinky co se musí pošklebovat, zřejmě máte problémy tak si to tím kompenzujete.

vy se toho TS opravdu nezbavíte. vaše věc.

48 Lucka Lucka | 27. prosince 2015 v 21:10 | Reagovat

[41]: to je vážně strašná šílenost a určitě jsi v textu nepochopila význam toho slova že.
malé dítě jsi ty.
hrubky máte v textech každá a vidím to i já, to už je fakt co říct. ano i ty Terez. ;-)

49 Lucka Lucka | 27. prosince 2015 v 21:17 | Reagovat

[40]: já tušila že celým tím trnem ve tvém oku je ta gynda, díky za potvrzení.

závist je vážně hnusná vlastnost, tohle mi stačí, to vysvětluje vše.

Český národ je vážně závistivý a České TS tomu vévodí, všechny tyhle rozepře mezi  TS se točí jen a pouze kolem toho.

to je vážně parta. :D

50 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 21:18 | Reagovat

[45]: Já tě Slniečko celkem chápu. Nelíbí se ti, že se hašteříme a já místo abych byla hodná a smířlivá tak provokuji. A dělám si dobrý den!

Pokusím se to objasnit: Říká se že člověk je takový jaké má přátele a kým se obklopuje.
TS lidé jsou prostě vzorek lidstva. Patří mezi ně vědkyně, sportovkyně, hudebnice, lékařky i obyčejní ničím nevyčnívající lidé. Na jejichž charakteru se pozitivně u některých negativně to postižení podepsalo.
Tohle trápení si nikdo z nás dobrovolně nevybral. Co si, ale vybrat můžeme jsou přátelé a lidé se kterýma se stýkáme a sdělujeme si své trápení, pokroky a radosti.
Taktéž jsou lidé se kterými nechceme mít nic společného a kteří nic pozitivního do mého života nepřinesou! A těm se chci vyhnout a nemám nutkání s nima býti zadobře.

Když to přeženu tak je to stejné jako kdyby jsi chtěla aby jsem byla zadobře s bytovým zlodějem protože má on má taky stejné postižení jako já!
A proto říkám nejsme všichni na stejné lodi. Spíše naše lodě plují podobným směrem.

51 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 27. prosince 2015 v 21:21 | Reagovat

[46]: bude se opakovat v argumentaci, co jsem už použil.

hranolkyakecup.blogspot.co.id/2015/11/jenom-13-aneb-eliscino-jedovate-slovicko.html?m=0
Aniž bych se vyjadřoval ke zbytku toho, to Šárka píše. Tak jediná kdo má problém se SRS operací rozhodně nebude.

52 Niki Niki | 27. prosince 2015 v 21:22 | Reagovat

[48]: To, že někde vidíš gramatickou chybu zrovna ty, opravdu neznamená, že to chyba skutečně je ;)

53 Šárka Šárka | 27. prosince 2015 v 23:45 | Reagovat

[39]: Tak já sice mám po SRS operaci, ale jenom proto, že si dovoluji SRS operace a jejich výsledky kritizovat, tak jsem pro Terezu a její růžovou sektu samozřejmě také transka, protože SRS operace neopěvuji a nedělám z nich svatý grál jako oni.

SRS operace jsou nebezpečný riskantní hazard s lidským psychickým i fyzickým zdravím, protože jsou nedokonalé a jsou u nich značně nejisté výsledky a nedopadají u všech MtF dobře.

54 anita angelb anita angelb | 28. prosince 2015 v 10:13 | Reagovat

[50]: samy extremy ...
a malickost .ZE I VY
MUZETE MIT  JAKY
KOLIV SYNDROM VLASTI
.znam co se vysmyvali
a pak chlubili ...
a  zrazil je vuz...
jak muzete mit tezke
kdyz mate  praci
a bydleni a pod..?
provokujte a pride
tom boxer ze,terko
nebo to byl vymysl
terky..???
nebud blba vlasti
znam te ..vim o
cem mluvim..
HAPPY NEW,YEAR
HEY  DEEJAY  .. :-D  :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama