Oheň a voda, světlo a tma, Jin a jang

18. ledna 2016 v 21:24 | Vlasti
O čem to dnes bude?
O mých růžových náladách, ale i o přátelích, trošičku o přeměně a přeměně lidiček které sleduji, O tom co se zase hezkého stalo od posledního článku, o plánech na tento rok a bůh ví o čem ještě!

Sluníčko natahuje své zlaté paprsky ke mě do pokoje a pootevřenou ventilačkou ke mě doléhá nadšený smích a hluk bobujících a sáňkujících dětí které dohánějí to co jim počasí o prázdninách nedopřálo!
Jistě, jsou hlučné a já bych mohla jednuduše zavřít okno a mít tu ticho. Jenže nechci, ten hluk dělaný dětmi má své kouzlo. Kouzlo plné pozitivní energie z nadšení, že konečně napadl sníh a oni můžou dělat to co milují, sáňkovat bobovat a užívat si.
Vždyť ale já dělám to samé, taky s nadšením doháním co můžu. Vejskám a spokojeně křičím vše své nadšení do těchto řádek.
Prostě jsem šťastná! Je to sedmnáct dní co se rok přehoupl o číslovku dál a zase se toho tolik stalo!
Ještě mám pár permoníků v hlavince po včerejší protančené plesové noci!
Tedy zase jedno "poprvé" užívám si nový život! A musím říct že mě neskutečně baví a všechna ta námaha splíny a depky jsou dávno za mnou!
Jak je ten nový život úplně jiný! Třeba na tom plese! Já si ho užila jako nikdy! Nemusím tiše sedět v koutku a celý ples do sebe lít pivo, sledovat a závidět jaké mají holky senzační šaty a jak jsou krásné. A sem tam jít znuděně s někym na chvíli tančit ploužák.
Ne, já jsem teď součástí dění! Jsem to já po kom se pánové dívají, když jdu přes parket k bufetu a následně si dodávají odvahu, aby mě vyzvali tancovat!
Musím přiznat, že začátek plesu byl rozpačitý. Lehká nervozita z mé strany jak na mě koukají. Takové to" sakra oni to poznali!
Tedy než jsem se u bufetu zahlédla v prosklených dveřích. Jejda, tohle že jsem já? Tohle není možné! Tohle je více než sen! Tohle je splněný sen! Ano Vlasti tohle jsi ty a tvé krásné černé krajkové šaty! Které jsis koupila v obchodě tam i odzkoušela různé velikosti a nikdo se nad ničím nepozastavoval. Tohle je ten svět kterému se nestačíš divit. Jak je uplně jiný než ten co jsi znala. A stále tě překvapuje. Už jen to jak moc odlišně se teď k tobě chovají cizí lidé! Jak se na akci kde jsi dělala DJku mohli pánové přetrhnout, který z nich bude nosit aparaturu. Jak se na tebe všude usmívají, jak tě pánové pouští do dveří. I to že na tebe při běhaní volá starší pán! Co se to stalo?

Jsem stále nadšená! Nechápejte to tak, že bych měla na nose růžové brýle a každý den se koupala v šampaňském! Život jde dál se svými dennímy starostmi a problémy. Jen je krásné být sama sebou.

Nikdo nepochopí to nadšení, když se z ošklivého, pro každého divného mužského, který nenávidí sám sebe, stane atraktivní ženská. Jak se z nenáviděného těla stává velmi přijatelné. Jsou to prostě kouzla kterým sama nevěřím.
Ještě že máme to okolí a muže kteří nám dávají vědět kdo jsme.
"Nechápu jak může mít tak krásná ženská jako ty tak nízké sebevědomí!" přišlo mi po rande s jedním gentlemanem a to sebevědomí hned poskočilo!
Nebo jiný panáček se kterým si zuřivě mailuji napíše: no ty jsi typická ženská! Tohle krásně roztyluje pochybnosti o sobě sama!
Nebo jak mě začalo bavit oblékání, ladit outfity, kombinavat šperky k oblečení a účesům! A šńupat po obchodech a hledat ten správný kus co by mi seděl k té sukni či halence :-) jako třeba tento úlovek:

Pořád se mluví o být sama sebou. Jenže tohle zevšednělo nebo jen možná to ani nikdo pořádně nechápe co to znamená.

Že člověk přestane řešit všechny své komplexy své depky své frustrace a převádět je do toho že je hnusný na ostatní. Nebo se snaží celému světu něco dokázat a ukázat.
Jsem někým jiným jak z vnějšku tak vnitřně. Nepřišlo to přes noc a není to jen v Hrt.
Přestálé peklo nás buď zlomí, nebo udělá lepší!

Jsem nadšená, ale vím že v tom nejsem sama! Přeměna je opravdu o rozkvétání jak můžu sledovat u kamarádek nebo i jinde.

Je to vysloveně pár dní co Niki brečela a trápila se v pánské roli! A vzdychala jak jsou ostatní holky krásné! Nevěřila nám že i ona bude v pohodě procházet a že je taky moc hezká.
A dnes poslala tuhle zprávu: "Pred par dny jeste za chlapa a dneska mam mit dve rande a nevim, jak to stihnu."
Moc dobře jí rozumím a sleduji s jakou vervou a nadšením se vrhla do nového života!
Důkazem jsou ty plesové šaty od Pietro Filipi za které utratila půlku hornické výplaty. Niki líp jsi ty peníze utratit nemohla! Z té fotky jsem byla úplně v šoku! "Bohyně" bylo první co mě napadlo! V nich se těžko najde biologická žena která ti může konkurovat. Příští týden budeš královnou plesu!

Nebo Zuzka která v práci ukrajuje poslední dny jako pán a děsně jí to ubíjí! Jenže s odbitím konce pracovní doby odbije i tomu hodně divnému pánovi a z budovy už vyráží atraktivní Zuzka, která před pár dny sbalila kluka. A i jinak začíná konečně žít a najednou zjišťuje, že je ve středu dění místo, aby se na něj dívala z povzdálí jako dříve :-)

Navzdory všem škarohlídům to prostě jde! A je fajn, když se mi ozýváte aspoň do mailu pokud si nechcete zadat s permanentními prudiči na diskuzích pod články.
Z toho může mít neinformovaný člověk pocit jaké jsme všechny obludy a jak nás okolí nenávidí. Jenže opak je pravdou!

Když už jsem u těch negativních věcí,
před přeměnou jsem se hodně bála negativních reakcí lidí na mou osobu. Ano i tohle přišlo, jenže v jsem překvapena jak je to zřídka. Dokonce i šéf se už uklidnil a bere mě jako ženskou.
Nevím zda jsem to četla nebo mi to někdo říkal, že s námi mají problém ošklivé ženské.
V prosinci jsem na přechodnou dobu musela spolupracovat s jednou takovou. Nevím jak jí popsat slušně, asi velmi neatraktivní a stejně tak milá.
Kdy mi jasně dávala při práci najevo co si myslí o mé odbornosti a neustále na mě používala mužský rod.
Oplácela jsem jí to permantním úsměvem mužským rodem na vše jí přikyvovala a sem tam dodala ANO PANE!
A svou práci jsem dělala jak nejlépe to šlo!
To že mužský rod je urážkou nejem pro mě jsem pochopila, když dostala hysterický záchvat vzteku a museli ji odvézt. Dále jsem už spolupracovala s někým jiným.

Jenže co když je taková osoba přímým nadřízeným TS ženy? A z pracovního života jí dělá peklo a dává najevo svou upřimnou nenávist! A dojde to tak daleko, že daná osoba musí podat výpevěď? Bohužel i tohle se stává. A člověk to musí nějak překonat a jít dál. Ale kdo říkal že je přeměna jednoduchá? Není, to víme všechny, ale taky víme, že ten výsledek za to stojí!
Nezbývá než bojovat. A já jí budu držet všechny palce a v rámci možností podám ruku!

Původně jsem chtěla začít článek tímto mottem, ale zase se mi to všechno pohádalo a já připisovala a připisovala, až ho mám tady :-)

Člověk je takový, jakými lidmi se obklopí!

Vyhovuje-li vám být stále na dně, na vše nadávat, být veskrze negativní sežeňte si hudravé kamarády. V čechách to jistě nebude problém a všude kolem jich je plno.
Nebo se raději usmíváte a máte kolem sebe rádi sluníčko? Já si už vybrala! Proč se stýkat s někým kdo mě vyhledá jen pro to aby mi sdělil všechny své průšvihy depky a starosti? A vše na mě vysypal? Které jsou mimochodem, už x let stejné a dalších x let stejné budou, protože je jednodušší být na dně v depce a problémy neřešit.
Uf to jsem napsala pěkně z ostra ale je to tak.
Neštěstí v mém okolí převažují opačně ladění lidé a já vám za to děkuji! S Vámi je na světě líp!

Piju Vám svou dobrou náladou krev? Čekáte až tay padnu na dno? Pak už budete konečně spokojení a budete mít radost? Kdepak běžte jinam, vás já nepotěším, toho se u mě v roce 2016 nedočkáte!
Já jsem totiž naprogramovaná na pozitivno!


Co tedy v roce 2016?

Do jara bych zase chtěla začít chodit na bazén. Vím, že tohle nebude úplně jednoduché, ale zdá se mi to při dodržení pár věcí reálné. Jen na tohle musím sehnat ty správné plavky. Což je mnohem větší problém než jsem čekala.
A tímpádem si v létě nehodlám odpírat ani koupaliště, ani dovolenou u moře, které miluji!

A ještě jsem nebyla s pánem v divadle ani v kině, ale to je jen otázklou času!

Také musím najít novou práci, kde to o mě nebudou prvoplánově všichni vědět.

A v létě soutěž s Jířou kdo v letních šatičkách uloví víc mužských! (tohle myslím vážně)

No a po létě komise a zařítit to tak, abych po komisi nemusela čekat spoustu dalších měsíců na operaci. Jak toho chci dosáhnou to si ale nechám pro sebe.

Víceméně skoro pod každým článkem co napíšu a je jedno o čem je, se rozhoří debata
za A) že HRT nefunguje
nebo za B) SRS alias konverze alias operace změny pohlaví je mrzačení mužského těla.

K A se vyjadřovat nehodlám, stačí se kouknout do zrcadla a vidím jak "opravdu HRT nefunguje" :-))))))))))))

No a k B se jednou konečně pořádně vyjádřím!
Proč srs ano a co od toho čekám?
Tak já vezmu postupně podle důležitosti za:
1) aby to tam nebylo
2) aby to fungovalo z hlediska, ehm, vylučovacích funkcí normálně
3) aby fungoval normální sex
4) a až jako poslední, aby tam fungovala sexuální vzrušivost...
Když budou splněny jen první dva body, tak to přežiju, za třetí budu moc ráda a za čtvrtý budu každý rok posílat doktorovi kytku a bomboňéru!
(Tohle jsem si půjčila s její dovolením z komentu Zuzky, protože se s tím plně ztotožňuji a lépe bych to nenapsala.)

Operace pro mě není svatý grál, je to prostě završení přeměny!
To co mám dole, jsem vždy neměla ráda a vůbec se mi to nelíbilo. Teď jsem dospěla do stavu, kdy si to při koupání zakrývám rukou. Nechci to vidět, nechci o tom vědět! Jsem žena a i když značně nepovedená, tak ženy tohle dole namají. Stejně by mi vadilo kdyby mi z břicha rostlo chapadlo! Taky bych se za něj styděla, schovávala ho a snažila se ho zbavit!
Chápu holky co nechtějí podstoupit operaci kvůli strachu. Ano je to značně rizikové s ne zcela jistým výsledkem! Ale já to riziko ráda podstoupím. Vše je lepší než to co mám dole teď!
Prostě to nechci, nenávidím to a šmitec! A po pravdě když mi bylo úplně nejhůř tak už jsem jednou v noci měla v ruce nůž a ......................... fik nakonec neudělala :-)

Tohle by mě při troše štěstí mohlo potkat koncem roku a bylo by to, to nejkkrásnější završení roku plného změn a prvního roku mého nového krásnějšího života!


A vzkaz pro ostatní do roku 2016?
Máte tužba a přání?
Běžte si za ním! Je krásné když se splní!

A já trubka trubkovatá zapoměla vysvětlit název článku:
Když jsem začala psát tento blog, vypisovala jsem své depky. Pomáhal mi celé tohle hrozné období čekání a nejistoty překonat.
Do roku 2015 vstupoval vizuálně divný muž.
Začátkem toho roku jsem vzdychala jak jsou holky které již mají HRT krásné a jak si to užívají a já si ani nedokázala představit, že bych byla na jejich místě! Prostě nedosažitelná meta! nenáviděla jsem sama sebe a toi hnusné svalnaté a chlupaté tělo. Všemi silami jsem se snažila držet nad vodou!

A teď do roku 2016 vstoupila skoro pěkná slečna. (Já vím že tak dokonalé to ještě není ale nevím jak jinak to napsat)
Jsem spokojená, nadšená a mnohém dál než jsem vůbec kdy čekala a snila!

Blog teď mám, abych se vypsala z euforíí a jako osvětu pro ostatní holky, že to prostě když se chce jde!
A že je to nádherné!
Holky nebojte se přeměny, je to zábava a v určitém okamžiku to začne být krásná!
Co je taky krásnějšího než když se z ošklivé housenky vylíhne motýl a vyletí do světa?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 19. ledna 2016 v 11:42 | Reagovat

znam tvuj blog od zacatku
vlasti a moc mi dal jo..
jelikoz vis.. a nevim pochopit
ze si myslis ze svet je
jenom ruzovy a cerny..
jo jing a jang  nic mezi tym..
no kolik veci ti prida makovy
a pak po par letech  ne..??
ze jo??
ses,klepla prdla a padla
na hlavu no drzim palecek.
homofobove a trollove
te nemaj co a nemaj
pravo zastavit jo
no  co mam rict na
sve telo a hlavu ja..
CO TAKHLE Z HANDICAPU
UDELAT VYHODU..?
vis o tom neco?
myslis ze je fer byt
"jina" ? znas to vubec?
a zdravim lucku sabatu
z duvodu znamych
a vlasti drz se a zadne
noze,joo? :-D

2 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 19. ledna 2016 v 13:04 | Reagovat

[1]: Máš velkou pravdu Anit,,
Svět není černobílý. Já píšu o tom, že je třeba hledat pozitiva a z těch se radovat! Jak jsem psala nekoupu se každý den v šampaňském, ale ten svět je najednou fajn.
Název článku není o světě, je o mě. Dříve deprese a útlum a já musela dávala všechnu sílu, abych si i tak našla něco pozitivního a nebyla škarohlíd.
Teď se ten svět otočil o 180°! Vše jde najednou pohodově a samo bez toho abych se musela snažit.  
Jin a Jang:
Dříve pro ostatní muž teď holka! Mužský a ženský symbol!!!!!

Ps: Já nože ani granáty v kabelce nenosím! Já jsem žena, já tam mám šminky a kapesníčky.

3 anita angelb anita angelb | 19. ledna 2016 v 14:18 | Reagovat

rika se tomu zmena nazoru..[2]:
kolik  veci si rikas to se nestane
nebo neprijede.ja jsem si nekdy
myslela ze  totalni kontrola
a  co vim ze bude stacit..
znam predsudky nekdy zbytecne
protoze nekdo ma paky a moc
...a ja ho mam prosit?
zakal me naucil no ted bojuju
s tym kdo co rekne a co
jsem a jaka musim byt
a mam..jo?
stane se ..a bude pozde.
no vysvetli to..
a  ty vlasti me neosudis
vidim do tebe..:)
nevim proc se hadate a pod
stejne to nema logiku.
no dokud se nam..tak dotehdy
se..jo.
a  taky mnoho lidi meni
kabaty a cpou se jinym..
jo..
proto.
aaaa placam vlasti..
bud rada ze si v Show
bussinesu ..je tam vic
divnej "typku" neni
tam nic divnyho byt jina.
jinde te tlucou po hlave
abys zapadla do davu...
smutni.
a malickost : ve veku
69 let zemrel  nejznamejsi
sherrif z nottinghamu
a hans gruber z DIE HARD
.ALAN RICKMANN RIP. :-x

4 Lenka Lenka | 24. ledna 2016 v 18:03 | Reagovat

[Smazaný komentář] Hádej odkud vítr vane, chodila si na skupiny k Fifkový? Tam panuje dobré vymývání hlavičky. Dělá to kombinace sezení s Fifkovou + skupiny. Pak se to šíří i po republice a pak je to tu bída.

5 ocestezasnem ocestezasnem | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 22:43 | Reagovat

[4]: "Ach... ano - teď to vidím! Byla jsem úplně vymyta! Paní doktorko Lenko Střelenko, otevřela jste mi oči. Už vidím. Všechno to byl jen blud v mojí hlavě způsobený MUDr. Fifkovou, která mě podpořila v mých fantaskních představách o tom, že se stanu ženou. Už si uvědomuji, že mě obelstila a je ze mě lidská zrůda, na kterou všichni jen útrpně hledí a říkají si, kdy už vypadne. Musím vzít věci do vlastních rukou.... a skončit tuto šarádu."

Fuj to byl, ale sen. Sen který jsem měla před začátklem proměny. Dávno než jsem začala s HRT.
Že budu obluda zhruba jak se tady plačky popisujete v některých komentech.
Jenže realita je taková, že se pánové můžou přetrhnout který mi odnese věci. Nebo který mě vezme první na plese tancovat! Nebo si písknou, když vejdu do klubu :-) Jujda ale tohle je realita a tamto byl sen!
Tak mě kamenujte, že jsem nadšená! Proč bych taky nebyla černá můra zůstala snem a sen je realitou!

6 Zuzana Zuzana | 24. ledna 2016 v 22:48 | Reagovat

[4]: Lenko Střelenko, jestli doktorka Fifková někomu vymývá mozek, tak leda paranoidním a nonkonformně smýšlejícím jedincům. Se mnou si jen povídá jestli je všechno v pohodě a jestli nepotřebuji s něčím pomoci. O všechno jsem si jí řekla sama - hormony, papíry na matriku atp., tak, jak jsem to cítila a sama si rozhodla, proč a kam se chci dostat. Myslím, že sama pozná, kdo a jak potřebuje a nepotřebuje vést za ručičku a také kam potřebuje navést. A hlavně, pokud se někdo nechá "zmanipulovat" psychologem, který je cvičený na to, aby spíše poskytl člověku vnitřní sílu a jiný pohled na to, aby si svoje problémy vyřešil, pak to má v hlavě už pořádně šejdrem a zmanipuloval by ho i nadpis v novinách o počasí na Šumavě.

7 Lena Lena | 28. ledna 2016 v 22:14 | Reagovat

[5]: Nevím proč to vstahuješ na sebe? že by se to tebe týkalo?

Já už viděla sluníčkové obludy, ale když to vstahuješ na sebe, co si mám myslet?

Já kritizuji, ty, které chválí a při tom vypadají šíleně jako chlapi a jde jim jen o díru.

Tady video: transparentprague.cz/novinky/2015/4/24/video-zznam-z-marcovho-tv-programu-queer-t2-na-tmu-transrodovos

Ty jsou se vším spokojené a mě takové před deseti lety vystrašili...
a kdo to byl? známá Noumenů:

youtu.be/exro0IwAee4

Tak co si mám pak myslet? Kam patříš?

Mám zkušenosti, na skupině u fifkový šílenosti...

8 Lenka Lenka | 28. ledna 2016 v 22:23 | Reagovat

[6]:Tak z tvých příspěvků je vidět, že sedíš přesně do nastavených parametrů systému. Tebe skutečně není potřeba nastavovat jinak. Bud jsi už zpracovaná a nebo jsi byla od začátku :) Z tvých příspěvků to i vypadá, že máš za sebou nějáké psychoterapie, takový vzorový odstrašující případ, jak ničí psychoterapie lidskou indidivualitu 8-)

Problém samozřejmě v dnešní době mají ty, které nejdou s davem  a nejsou stádoidní. 8-)  8-)

9 Zuzana Zuzana | 29. ledna 2016 v 0:54 | Reagovat

[8]: Ano, je to tak. Přijala jsem Aštara Šerana za svého pána a chystám se brzy převibrovat do páté dimenze. Přidej se k nám, ve flotile tisíce lodí, co kotví někde nad Blanskem, Brnem nebo kýho výra, je místa dost pro všechna stáda a tisíc slonů navrch!

Nevím, co si představuješ, že dělá psychoterapie, ale nejspíš tvoje představy mají co do činění se spiknutím iluminátů, třiceti prominentních sexuologů a jednoho vrátného z městského úřadu v Kostelci nad černými lesy. Nerada ti kazím iluze, ale ve skutečnosti je za tím armáda a pan Voříšek z patentového úřadu.

Nikdo mi mozek nevymyl, naopak, jsem alergická na lidi, co se mi pokroucenými argumenty snaží vnucovat svoje "správné" názory a nejhorší je, když to je ohledně osobních věcí, které mám nastavené v hlavě a které prostě měnit nebudu, protože jsem to sakra já a argumenty, proč bych je měla měnit jednoduše nemohou existovat protože nikdo jiný není mnou! Takže děkuji za skvělý a úžasný rozbor mojí osobnosti a teď by ses mohla konečně jednou zamyslet sama nad sebou, jestli náhodou tvoje bohorovné postoje typu "já vím všechno nejlíp a ostatní se mýlí a mají vymyté mozky" nejsou samy o sobě trochu mimo mísu... v dnešní době fakt není problém "nejít s davem", jak říkáš, spíš v tvém případě "umět nejít s davem"...

10 Lenka Lenka | 29. ledna 2016 v 9:28 | Reagovat

[9]: OK, to že tu dávají lékaři slabou HRT jsem ukázala.

Místo podpory ke změně jsem se tu dočkala nějákýho odstavce rad, co mám dělat, nic o HRT :)) od tebe. Překvapivě stejné rady jsem slyšela jako přes kopírak od jiných trans za tři roky častokrát. Ale nejedná se o nic jinýho než o adaptaci na mužské tělo s dírou do těla.

Totiž at příjdu kamkoliv mezi trans - nikdo neřeší změnu těla, jen pořád šminky a pak operace pohlaví!
To jsme tu našli také od tebe spoustu příspěvků o obhajobě SRS, ale HRT nějak ne..copak je tne orgán dole důležitější než zbytek těla? :D

A to je tne postřeh - psychologové, psychiatři se snaží podsouvat lidem, co mají dělat a tento mechanismus ses seš snažilas aplikovat na mě, možná to ani netušíš a je to celé v podvedomí jen. Ale přesně takhle to funguje.
Budeš toto rozporovat, že ses snažilas určovat, co mám dělat? :))

Tu jen kritizuji jak to tu probíhá - častokrát nedostatečná hormonální léčba a manipulace do operace.

Co si mám o tobě myslet? Jinak ti nastavuji zrcadlo, jelikož první psychologické rozbory osobností byli od tebe :))

A jasně jsem ukázala vzory výsledku v čr-a z videí prostě děs.

Co si pak člověk myslí? o čem ta transsexualita je? Mít mužské tělo a a rvát na něj dámský hadry a šminky?

Proč se sakra neozveme a neřekneme, že chceme vypadat jako ženy? jelikož jsme ženy a nemá to být jen pro ty,které mají vyšší citlivost na estrogeny a stačí jim 4mg estrofemu, což nestačí ani mnohým cis ženám - viz. staří častá maskulinizace u žen.

Takže se tě ptám, co s tou HRT slabou u nás? Důkazy jsou, že lékaři na fyzické změny kašlou - sám endo Weiss - přiznal, že neřeší účinky estradiolu, ale jen snížení testosteronu. A i laikovi je jasné, že na změnu na ženské tělo snížení testosteronu nestačí. Toto stačí většinou jen na podivné feminní mužské tělo.

11 Lenka Lenka | 29. ledna 2016 v 9:44 | Reagovat

[9]: Ještě dodám tu argumentaci, která se šíří a tu jsi použila.

"Holka si nesmí dovolit nic nedělat a čekat, že všechno udělá HRT"

Co znamená? Holka musí na mužské tělo dávat nějáké signály, je pozoruhodné, že v tom chybí empatie - není to pro dost žen ponižující, dávat signály s mužském tělem? Nebo to vysvětlování :))

Ale ze světa od holek vím, že s enic dělat nemusí.

A vím to i podle sebe - nelíčím se, unisexově a přesto jsem tak nějak v neutrálu -možná i  dále, jelikž ze mě lidi ženskost vnímají, ale ti kteří prostě zahlednou kluka v obličeji, těmto už nevysvětlím .... Prostě snížení testosteronu zajistí tento stav, ale chce to doladit na změnu na ženské tělo komplet, ono pro ženu není nic moc mít obličej feminního kluka, takovej androgynní mužský.
A pak to není sláva ani s tím zbytek těla - málo tuku na zadku, bocích, prsa malá a tak. Křivky špatné na ramenou a pod.

Stačí totiž přestat ponižovat lidi a tlaky na nějáké pseudo RLT ještě se špatným tělem.

Co se má změnit v léčba?

1. účinná HRT a když HRT bude účinná, tak ženská role samozřejmě příjde přirozeně.
Tím dostanou prostor i holky které mají strach, že budou vypadat jako chlapi a proto se bojí vše řešit.

Zuzanko, toto stačí víš? A ne tvoje psychologické rady o ničem :)) Ještě nejlepší byly ty tvoje rady, copak jde na všechny aplikovat stejný mechanismus? dělej to a to a žij v klidu, neliší se lidské potřeby? :)

12 Lenka Lenka | 29. ledna 2016 v 15:48 | Reagovat

[9]:Ještě popíši svoje zkušenosti s některými sexuology :)

Tak třeba jedna po dvou měsících na HRT říká:"no kdyby vám měly na růst trojky, tak snížíme dávku na 1mg estrofemu".

Asi po čtyřech měsících na HRT, že otálím s RLT a že jestli nechci poznat jednoho, který má po všem a taky vypadá jako chlap -(používala mužský rod), pak teda si uvědomila, že zavalila...ale nacpala mě na setkání, jsem chtěla vidět...a prostě vypadal/a jako chlap, hlavně, že má po SRS.

Tak jsem utíkala raději pryč...

ještě předchozí byla lepší, ta vyžadovala pseudo RLT před hormony a říkala, že hormony nic neudělají...sakra když neudělají, tak proč se vůbec transsexualita léčí nějákým pseudo RLT?

Prostě tu podotýkám - tu se holka chcce nacpat do RLT ještě se špatným tělem a pak už lékaři neřeší, jestli HRT zabírá a nebo nezabírá a pak hurá na operaci...

a když jsou problémy s účinky HRT, tak se to svádí na x jiných věcí.

Tento přístup je mizerný, při tom se ví, že adaptace na špatné tělo jsou nebezpečné a přesto se to u nás provádí.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama